how to create free website
Tenerife espitsjoon ehk Kompassi saaretuur giid Olaviga

TULE ESPITSJOONILE!

Kompassi saaretuur ehk Tenerife espitsjoon on Tenerife soodsaim, eestikeelne ning toimub ainult pühapäeviti. Espitsjoonijuht on Olavi Antons.

Tenerife espitsjoon - saaretuur eesti keeles,  giid Olavi

Kompassi espitsjoon ehk saaretuur on humoorikas rännak ajas ja ruumis, kus vaatamisväärsustest veel olulisemgi on see, millest meil päeva jooksul juttu tuleb. Tenerife minevik, olevik ning seosed Hispaania kuningriigi, maailma ja isegi Eestiga Olavi Antonsi interpretatsioonis - seda te mujalt ei leia. 

Varakult broneerimiseks on kaks head põhjust: 
- kõigile soovijaile tavaliselt kohti ei jagu, kuna suure bussiga Masca külla sõita ei tohi;
- online on saaretuur soodsam ka.Täiskasvanu (12+, söögiga, veinide degusteerimisega) € 59, online  broneerides -10%
Laps (5-11, söögiga) €39, online broneerides -10%, NB! nooremaid kaasa ei võeta!
KÜSI PAKKUMIST GRUPPIDELE: (6 + TÄISKASVANUT): kompass @ tenerifekompass.com

- SAARETUURID TOIMUVAD PÜHAPÄEVITI

- Start kell 8.00 Tenerife lõunaosast  ("korjepiirkonna" kaart - Costa Adeje-Las Americas-Los Cristianos), TAGASI JÕUAME CA KL. 19

- LOS GIGANTESES ja PLAYA de LA ARENAl ööbijad pääsevad saaretuurile bussiga nr 477, täpsemad juhised saadame alati mailile. 

- SAARETUURID ON EESTIKEELSED;

- SAARETUURID ON TOIMUMISGARANTIIGA;

- GIID ON OLAVI ANTONS

- LIIKLUSVAHENDIKS ON MUGAV JA KONDITSIONEERITUD BUSS.

Ka kõige pikem bussiots on alla tunni, peatuseid on palju (7) ning meiega jõuate ära käia nii vulkaani El Teide juures, “piraadikülas” Mascas kui sõita ümber saare, väisates põhjakalda linnu ning vaadata otsa guantšide kuningatele ja mustale madonnale.

Tenerife vaatamisväärsused:

Esimene peatus on Tenerife kõrgeimas külas Vilafloris, seejärel vulkaan El Teide ja Roques de Garcia NB! köisraudteega küll sõita ei jõua kahjuks. Alla sõidame me mööda loodenõlva, läbi "värske" laava väljade, männimetsade ning Santiago del Teide mandlioru piraadikülla Mascasse. Seejärel “neetud” pealinn Garachico juba põhjakaldal, veinipealinn Icod de Los Vinos (veinide degusteerimine Malvaasia veini muuseumis ja lõunasöök restoranis Casa del Carmen - üks Icodi vanimaid restorane! - on hinna sees),

A. von Humboldti poolt maailma kõige kaunimaks tunnistatud La Orotava org ja linn oma ilmakuulsa rõdudega majaga (La Casa de los Balcones, AD 1632) ning päeva lõpuks veel kõigi kanaaride kaitsepühak Kandelaaria Neitsi (Virgen de la Candelaria ehk must madonna) Candelaria basiilikas ja guantši kuningate kujud loojuvas päikeses ookeani rannal.


Vaat siis olete te tõepoolest Tenerifet näinud. 


Kohtumiseni!

Et kõigil ju polegi näiteks Facebooki, oleme siia arvustusi kopeerinud, samuti mailiga saabunuid või suisa käsikirjalisi diplomeid (tuleb ette :) ümber kirjutanud. 

KOMMENTAARID

Keyt Pärnamägi

Käisime vingel saaretuuril. Tegemist on tõesti väga põhjaliku ja ülevaatliku tuuriga, nägime ja kogesime väga ilusaid kohti ja saime palju informatsiooni saare ja Hispaania kohta. Giid Olavi teeb oma tööd suure entusiasmi ja südamega. Superelamused üle pika aja!!!Soovitan kindlasti Kompassi , sealt leiab ka muud põnevat, mida saarel avastada ja kaasa hulgaliselt vajalikku teavet! Suured tänud meie kõigi poolt: Pärnamäed ja Letid.


Ruta Martinson 

Saaretuur koos Olaviga käib küll Tenerife saarega kokku ;) muidu ei saagi teada mis elu seal saarel elatakse ja kunagi elati .Väga palju tarkust ajaloost ja tänapäevast ja need kaunid kohad mida külastasime.........kel saarele asja,siis valige saaretuur ka. Aitähhhh Olavi !


Peeter Sepp 

Saaretuur. Kraniaalvutlari ekstrahatsiooni vääriv ehk siis maakeeli müts maha — Olavi töö, teadmistepagas, ettevalmistatus ,kõik. Professionaalne. Soovitan. Tõsiselt müts maha. Olen ka ise giiditööd teinud.

 

Urmas Antsov

Saaretuur? Kohe kindlasti! Olavi muutis oluliselt meie nägemust ja arusaami Tenerifest ja kanaaridest. Vaatame sellele suurepärasele kandile veidi teise pilguga, kuid nüüd on selge, et siia tuleb kindlasti tagasi tulla- avastamist jätkub kauemaks!


Piia Ööbik 

täname Olavit saart tutvustava reisi eest. Suurepärane korraldus reisi esimestest minutitest kuni viimase minutini välja - korrektsus, täpsus, asjakohane teave, läbimõeldus - need on reisi iseloomustavad märksõnad. Suured tänud rikkaliku päeva eest. Edu edaspidiseks!

Piia ja Rein


Jane Pähn

Tänud teile Kompassi inimesed suurepärase teeninduse eest! Suured tänud Olavile imelise ja meeldejääva saaretuuri eest! Väga põhjalik ja mitmekülgne (hariv) päev koos toreda seltskonnaga. Külastage kindlasti ka Tenerife Kompassi reedest veinikoolitust- meeldiv õhtu eestlastega, justkui naaseks korraks koju sõprade juurde! Edu ja jaksu teile edaspidiseks!


Silver ja Katrin

Ühest asjast on kahju ja sellest nimelt, et lapsed vanaemaga jätsime. Tähelepanu tuuritajad! Võtke lapsed kaasa! Olavi on just see õpetaja, keda päriselus nii harva või mitte eales kohtab - räägib päev läbi justkui vigurijuttu, aga tegelikult teadmisi tuleb nagu kosest. Mega elamus.

Silver ja Katrin


Piret Parik 

Jäime Olavi saaretuuriga väga rahule. Päev oli huvitav, sisukas ja meeldejääv! 


Monika Ausmees

Jah, saaretuur Olaviga oli tõepoolest suurepärane!

Suur, suur tänu selle elamuse eest !

Kütkestav on kuulata ja kaasa mõelda, sest mõtelda ning mõtestada on mõnus :)

Monika ja Nora


Ernst Puidet

See oli superreis.


Janika Lindsalu 

Käisime just Olaviga saaretuuril ja no ei saa siia jätta kirjutamata, et superlahe päev oli! Lisaks Tenerife tutvustamisele saime põhjaliku ülevaate selle mõnusa saare kujunemisest just selliseks nagu ta praegu on. Olavil on suurepärased teadmised Tenerife ajaloost! Lisaks saare ajaloole põimis ta oskuslikult sisse tükikese muu euroopa ja ka Eesti ajalugu. Igaljuhul oli mõnus vaatamine ja veel parem kuulamine! Maani kummardus ja tugev aplaus Olavile!


Marika Anger

Aitäh, oli tore päev!


Lea Aua 

Saaretuur Olaviga oli põnev ja meeldiv seiklus kogu päeva. Suur aitäh.


Mercredis

Saaretuur Olaviga algas enne kukke ja koitu – bussis tuli olla juba pool kaheksa. Ning siis 12 tundi järjest lakkamatut infotulva, sõitu mööda serpentiine ja laavaväljasid. Kes Tenerifele satub, siis eestikeelne saaretuur Kompassiga on igal juhul a must. Saate rohkem teada, kui ükskõik millise virna turismibroźüüre ja ajalooraamatuid läbi lugedes. Ja nalja saab ka kõvasti.


Ingrid Aamisepp

Meie pere osales ka sellel toredal saaretuuril. Kellel on plaanis Tenerifele sõita, siis soovitan soojalt see tuur kaasa teha. Iga minut oli täis põnevat infot!


Ave Viirma 

Aitäh Olavile suurepärase saaretuuri eest! Milline hulk teadmisi selle mehe pea sisse mahub! Kõike head Kompassile!


Liina Oja

Aitäh toredate piltide ja mõnusaid emotsioone pakkunud saaretuuri eest! Nii erudeeritud ja ladusa jutuga eestikeelse giidiga ei olegi varem väljamaal ekskursioonil käinud :-)! Mnjah, tavaliselt pigem avastame erinevaid maid omal käel ja hulgume niisama kohalikega ringi. Aga Sinu teadmised saarest, ajaloost, poliitikast ja muust elu-olust on hämmastavad. Eriti muidugi faktimälu ja loogiliste seoste leidmine. Super!


Kristine Raidmets

Soovitan kõigil ära käia Kompassiga koos saaretuuril! Pikk päev möödub liigagi kiiresti, Olavi on parim giid, keda olen kohanud - hästi ette valmistunud, kogenud, väsimatu ja räägib huvitavaid ning humoorikaid lugusid, ta oskab panna inimesed kuulama - tõeline professionaal. Omal käel saart avastades poleks ma kindlasti sellist elamust ja teadmistepagasit saanud.

Super! Järgmise korrani! :)

Han Do

Saaretuur Olaviga on midagi sellist, kus sul igav ei hakka!!! Küll võib Olavil õhtuks keel natukene sõlme minna, sest ta ei raiska ühtegi minutit, ta üritab sulle edasi anda nii palju infot, et tekib probleeme kõige selle salvestamisega :)

Tuuri võib siit kohalike käest saada ka poole odavama hinnaga ja ingliskeelsena, kuid usun, et sellist ülevaadet (eestikeelset) ja pidevat infovoogu kanaaride, selle saare, hispaania ja veel üldisema ajaloo kohta saate Olavilt. Lisaks saab ka degusteerida veine,lõuna ajal korralikult kõhu täis ja õhtul rõõmsa meelega koju tagasi marssida kõike seda infot talletama, mis sa päev otsa ammutanud oled. Sellest johtuvalt suurepärane hinnang sellele tuurile ja Olavi väga laialdastele teadmistele, lisaks soovitan küsida mõnda värvikat kirjeldust selle kohta, kuidas see kohalike manjaana siin õieti käib!!!!

AITÄH


Margit Nõmm 

Just veetsime nädala Tenerifel,kes esimest,kes teist,kes neljandat korda. Teisest käimisest alates oleme oma tuuritamised ja teemapargid broneerinud läbi Kompassi!

Mõnus,lihtne asjaajamine,vastutulelikkus ja Olavi suurepärane giiditöö!

Soovitame lahkesti kõigile!

Margit+10!


Eha-Mai Kivissaar

Tänud Olavi suurepärase päeva eest.. Oli huvitav ja põnev kuulata lugusid ja näha põnevaid paiku Tenerife Saare tuuril.. Jätka samas vaimus


Maarika Grigor

Olavi tänan sind ja jätka samas vaimus. Meie tuleme tagasi ja kindlasti külastame Kompassi ning loodame koos sinuga teha veel palju huvitavaid matku ja saaretuure.


Marek Loos

Olavi,aitähh.Sain paljudele küsimustele vastused.Samuti väga hea ajalootunni.Jätka samas vaimus.


Tiia Tamberg 

Soovitan soojalt külmakangetele eestlastele,kel plaanis Tenerife saart külastada võtta kindlasti plaani Tenerife Kompassi saaretuur.Olavi Antons teeb seda niivõrd suurepäraselt koos rikkaliku infoga, et ma olen kindel-paremini lihtsalt pole enam võimalik ! Päev möödub lennates, aga samas ka muhedalt ja lahedalt chillides ning vaatamist/kuulamist/nautimist saab Olavi abiga enamgi veel !


Kaja Leeben

Tiia, olen sinuga igati nõus, Olavi on selleks sündinud, nii loomuomaselt tuleb kõik :) Soovitan ka kindlasti saaretuuri, kuigi kardan hirmsalt kõrgust ja veits kõhe oli, aga ülevalpool pilvi... kompenseeris selle täiega :D Edu!


Tiina Roosvee

Käidud samuti detsembri lõpus ja olid imelised 12 tundi saaretuuril.:) Tenerife on puhkamiseks loodud ja tuleb kindlalt kordamisele. Vaadata ja nautida jäi veel küll!


Jane Kallas 

Sõbralik eestikeelne teenindus!


Лийс Морская 

Tänud suurepärase päeva eest! Tuur oli huvitav, giid Olavi andis saare kui ka saare elanike kohta palju huvitavat informatsiooni, samuti Hispaania kohta üldisemalt. Soovitan saare tuuri kõigile Tenerifel puhkajatele!


Pille Lehis 

Ilma tuurita oleks jäänud arvamus Tenerifest väga ühekülgseks ja lõunaranniku keskseks ning märksa vähem positiivseks. Ajaloo ülevaade oli muidugi võimas! Tänud giidile!


Anneli Kaldaru 

Suur, suur tänu saaretuuri eest! See oli ka teistkordsel osalemisel ääretult huvitav ja hariv retk!!!

Gero Matt
  

Väga lahe saaretuur oli, giid oli ka super soovitan kõigil ära käia kes tenerifel on!!!


Reet Väljamäe

Väga vahva tuur ja super giid Olavi! Soovitame soojalt kõigile :)

Taigur ja Reet


Kaie Sestverk 

Kõik need soojad sõnad on eelnevates kommentaarides juba öeldud, mida meiegi öelda tahaksime. Ei hakka kordama. Käisime ise 26.11 saaretuuril ja see tõesti oli nii äge ja väärt ainult kiitust !

Te saate siit elamuse, teadmised, ka uued nimed :) Mis võib tähendada nii mõnelegi uut algust :D Võtke ainult palun tõsiselt seda et - Joped kaasa!!! :) Meie ei võtnud :D Tenerife ise oli elamus, Kompass kindlasti oma kodususega , Olavi Saaretuuril - kellegi teisega see tuur ei oleks see, uskuge......

Lahkusime Tenerifelt, et siia niipea kui võimalik tagasi tulla. Tenerifele jäid sõbrad, elamused , emotsioonid ja päike.

Ja päikest ja soojust soovime kogu Kompassile !

Kaie ja Tiina


Kelen Adosson 

Väga huvitav ekskursioon!


Merike Tsimmer

Hästi läbimõeldud marsruut, optimaalseim sõiduvahend ja tohutult harivat infot nii saare mineviku kui oleviku kohta. Lisaks sekka pikantseid juhtumeid elust-olust ja hispaanlaste kommetest-tavadest. Olles ise giidina töötanud, tundus uskumatu, et on võimalik praktiliselt 11 tundi järjest rääkida!!! Rääkimata sellest, et operatiivsete kõrvalpõigete järel taas häirimatult samal teemal jätkata Oleme absoluutselt rahul, respekt ning suur aitäh sulle, Olavi!.


Mariann (aka Mallukas - kliki siin!)

Näiteks alles eile käisime Tenerife kompassi saaretuuril ja kellel Tenekale tulemine plaanis on, siis ma soovitan seda tuuri SOOJALT. Jah, see kestab küll 11 tundi ja ma ise olin ka natukene … noh, mitte kõige rõõmsam selle vaate üle, et ma 11 tundi kuskil vantsin, aga tegelikult tripime bussiga ringi, Olavi räägib megahuvitavat juttu Tenerifest ja selle ajaloost, ning vahepeal peatub buss ilusates kohtades. Ega seda pole võimalik piltidena hästi edasi anda, kus me käisime, õnneks tegin videosid ka. Minu lemmikpunkt matkas olid Masca rajad – kes kõrgust ei karda, proovide sinna jõuda. Kuigi need teed sinna on pehmelt öeldes okseleajavad :D


Tiia Purre-Rand 

Tenerifel viibides olen käinud erinevate firmadega saaretuuridel. Seekord siis käisin 4.detsembril 2017a. koos Olaviga . Mind lausa jahmatas Olavi asjatundlikkus . Lisaks saadud suurele teadmiste hulgale oli õhtul tunne ,nagu oleksin Tenerifel ja Hispaanial kodus külas käinud .

Soovitan kõigil kaasmaalastel Kompass üles otsida ning Olavi saaretuuridele minna.


Liina Staroselets 

Aitäh saaretuuri eest. See oli terviklik, huvitekitav ja silmaringi avardav (& positiivne) kogemus :)


Kristel Vürst 

Nädal Tenerifel läks kui unenägu, ilmselgelt jäid mõned päevad puudu, või siis hoopis mõned nädalad…aga päev Olaviga Saaretuuril oli kindlasti üks eredamaid hetki (12h:)) selles väga ühikeses nädalas.  

Alati on nauding näha kui keegi teeb nö “oma asja” hingega ning südamest ja Sa teed seda Olavi! Need põhjalikud teadmised, faktid ja lood Tenerifest segatuna muheda huumoriga, super! Ilmselgelt oli see Sul “keegieitea” mitmes Saaretuur, aga ei mingeid väsimuse märke:):)!

Üks on kindel, et Saaretuuril osalemine ei tähenda seda, et tean ja olen näinud nüüd Tenerifest kõike, vaid pigem tekitab huvi tulla veel ja veel seda imelist paika avastama.

Käisime ka Kompassi kaudu Masca matkal giid Urmasega, soovitan samuti soojalt! Elamused garanteeritud!

Head Saaretuuritamist ja kohtumiseni Kompassis:)!

Kristel Ja Gerk


Helina Vürst 

Osalesime saaretuuril 19.11.17. Super elamus! Olavi poolt oli hästi põhjalik ja huvitav ülevaade saare ajaloost ja tänapäeva elust-olust Tenetifel. Külastasime saare "pärleid" ja Olavil jätkus tuuri viimaste minutiteni huvitavat jututeemat. Suur tänu selle toreda pärva eest!

Soovitame soojalt kõigile!

Helina, Jaan, Anne ja Andres


Ene Raig 

Saaretuur Olaviga on tõeliselt äge seiklus! Kindlasti soovitan! Hea on teada, et oma inimesed sind ees ootavad. Ja nende käest saab kõik teada :) Vastused "väga tarkadele ja tasulistele" küsimustele.

Täname Olavi, Riivo ja Kompass, kes kire ja südamega asja teevad!

Meie tuleme tagasi!

Parimate soovidega Ene, Madis, Jaanika ja Andreas


Maili Lillepõld

Saaretuur 25.11.18 oli väga sisukas ja huvitav. Giid Helen pikkis oma juttu isiklike kogemusi ja juhtumisi ning see tegi kogu info veel huvitavamaks. Aitäh!

Soovitan osaleda ka reedestel salongiõhtutel. Kui järgmine kord tulen, toon veel raamatuid. Salongiõhtul jäi osade külaliste jutus kõlama, et Kompassi raamatukogu läbi loetud.

Rauno Lee

Väga abivalmis ja sõbralik personal.

Mari Roots

Meie pere Tenerife reisist on nüüd üksjagu aega mööda läinud. Suured tänusõnad meile vajalike piletite soetamise ja juhiste andmise eest! Samuti tänud väga toreda saaretuuri eest!

Meie reis oli suurepärane! Tenerife on mõnusalt soe ja mitmekesine saar. Samuti meeldis meile väga La Gomera.

Heade soovidega

Mari

Meeli Reivo

Suur tänu grupijuht Helenile.

Olen palju reisinud, aga nii head grupijuhti pole pole kohanud. Professionaalne töö ja head teadmised saarest. Aitähh!!!

Suur tänu heale professionaalsele fotograafile! Väga kaunid fotod!

Edu ja õnne Teie firmale ja kõigile Teile.

Lugupidamisega Meeli ReivoJane Pähn 

Tänud teile Kompassi inimesed suurepärase teeninduse eest! Suured tänud Olavile imelise ja meeldejääva saaretuuri eest! Väga põhjalik ja mitmekülgne (hariv) päev koos toreda seltskonnaga. Külastage kindlasti ka Tenerife Kompassi reedest veinikoolitust- meeldiv õhtu eestlastega, justkui naaseks korraks koju sõprade juurde! Edu ja jaksu teile edaspidiseks!


Ruta Martinson 

Saaretuur koos Olaviga käib küll Tenerife saarega kokku ;) muidu ei saagi teada mis elu seal saarel elatakse ja kunagi elati .Väga palju tarkust ajaloost ja tänapäevast ja need kaunid kohad mida külastasime.........kel saarele asja,siis valige saaretuur ka. Aitähhhh Olavi !


Keyt Pärnamägi 

Käisime vingel saaretuuril 20.11. Tegemist on tõesti väga põhjaliku ja ülevaatliku tuuriga, nägime ja kogesime väga ilusaid kohti ja saime palju informatsiooni saare ja Hispaania kohta. Giid Olavi teeb oma tööd suure entusiasmi ja südamega. Superelamused üle pika aja!!!Soovitan kindlasti Kompassi , sealt leiab ka muud põnevat, mida saarel avastada ja kaasa hulgaliselt vajalikku teavet! Suured tänud meie kõigi poolt: Pärnamäed ja Letid.


Piret Sihver 

Meie seltskond on tänasest saaretuurist sillas. Aitäh, Olavi.


Marite Viljak 

Parima teeninduse, vastuvõtu ja parimate hindadega meelelahutuse leiate Tenerife Kompassist!


Regina Bärendson 

Täname südamest erakordselt huvitava Saaretuuri eest! Olavi- Sinu teadmiste pagas on üüratu ja imetlust vääriv. Kui ainult suudaks ise ka rohkem "salvestada". Soovitan soojalt Olavi Saaretuuri kõigile kes Tenerifele satuvad.


Maivi Vainola 

Suured tänud toreda ja vägagi informatiivse ekskursiooni eest. Ainult ühe ettepaneku tahaks teha - Mascas võiks natukene rohkem aega olla. See lihtsalt oli nii müstiline paik, et oleks tahtnud natuke kauem seal viibida.


Kaarel Taimla 

Saaretuur: näidati uskumatult palju kauneid kohti ning giid oli suurepärane!


Erik Konka 

See on täiesti kindel, et kellelgi teisel peale Olavi ei leidu nii suurt kogust positiivset hullumeelsust Tenerife tutvustamiseks! Täiega vaimustav ettevõtmine ja erakordselt huvitav saaretuur! Soovitan kõigile!

Peeter Sepp 

Saaretuur, 24.oktoober 2017. Kraniaalvutlari ekstrahatsiooni vääriv ehk siis maakeeli müts maha — Olavi töö, teadmistepagas, ettevalmistatus ,kõik. Professionaalne. Soovitan.


Maria Vahtel Nõiariik-Liikluslinn 

Suured tänud Olavile, et panid selle saare oma jutuga meile elama! Loodan, et Pedro läbis testi ja temast saab veel hea juht tuuridel!

Kristian Taro 

Tenerife oli supper - kõik ekskursioonid tasemel ja Saaretuur oli väga võimas.

Tänud Kompassile ja kohtumiseni 😊

Tervitades

Kristjan (Karengnat)

Kristian (Echemgathet)

Urmas (Epchercuchat)


Ülle Horn

Kàisime eile Tenerife saaretuuril! See oli superäge päev! Giidiks oli meil tohutult suure teadmistepagasiga muhe ja humoorikas Olavi !Tänu temale nägime,kuulsime ja kogesime kogu päeva vältel palju uut ja huvitavat. See Tenerife saaretripp peaks olema kohustuslik kôigile Tenerifele tulijatele! :) Seal saab palju nalja ja palju teadmisi!Soovitan tõesti soojalt kõigile!Tànud,Tenerife Kompass!Teete oma tööd suure südamega! :)


Aasa Kivistik 

Toredad inimesed need eestlased seal. Guatshide osas hariti meid eriti põhjalikult-tundsin end nagu oleks 26-ndal märtsil saanud täiendava kõrghariduse. Väga tore ja põhjalik giid oli-huumorimeel ei olnud temast mitte mööda läinud! Millest või kuidas diplomitele aga need uued nimed meile tuletati vaat sellest mina aru ei saanud või läks see mul lihtsalt kõrvust mööda-aga väga armas komme igatahes pista kõigile paber pihku-isegi magajad ärkasid rõõmsalt üles! Aitäh veelkord! ;-)


Allan Särg 

Saaretuur oli selline mida kindlasti soovitaks esmakordsel külastusel kaaluda! Ka broneerimine ja asjaajamine läks väga ladusalt. Suured tänud! :)

Karin Mossov 

Suured tänud Olavile toreda ja õpetliku saaretuuri eest!

Tenerife saaretuur ehk espitsjoon