free web page maker

KOMPASSI SAARETUUR

Kompassi saaretuurid toimuvad PÜHAPÄEVITI (v.a. 23.12 - laupäev, 30.12-laupäev. 26.02-esmaspäev)

VAATA PILTE TUURITAJAD ARVAVAD

SELTSIS ON SEGASEM!

Tenerife Kompassi saaretuur
COSTA ADEJE-VILAFLOR-TEIDE-MASCA-GARACHICO-ICOD-OROTAVA-CANDELARIA-COSTA ADEJE

KOMPASSI SAARETUUR ON TOIMUMISGARANTIIGA

MEIE LEKSIKAS POLE VÄLJENDIT "KUI SAAME GRUPI KOKKU".

Marsruut: Vilaflor-El Teide-Santiago del Teide-Masca-Carachico-Icod de Los Vinos-La Orotava-Candelaria

Täiskasvanu (12+, söögiga, veinide degusteerimisega) € 69, online broneerides €55
Laps (4-11, söögiga) €39, online broneerides €35, NB! nooremaid kaasa ei võeta!
KUI TEID ON PALJU; SIIS KÜSI PAKKUMIST GRUPPIDELE: (6 + TÄISKASVANUT): olavi @ tenerifekompass.com- SAARETUURID TOIMUVAD PÜHAPÄEVITI,  (v.a. 23.12 - laupäev, 30.12-laupäev. 26.02-esmaspäev, vahest toimub ka lisatuur, see toimub tavaliselt esmaspäeval või teisipäeval)

- VÄLJASÕIT hommikul kell 8 Tenerife lõunaosast ("korjepiirkonna" kaart - Costa Adeje-Las Americas-Los Cristianos), TAGASI JÕUAME CA KL. 19

- LOS GIGANTESES ja PLAYA de LA ARENAl ööbijad pääsevad saaretuurile bussiga nr 477, vaata lähemalt palun SIIT

- SAARETUURID ON EESTIKEELSED (GIID ON OLAVI ANTONS);

- SAARETUURID ON TOIMUMISGARANTIIGA

- LIIKLUSVAHENDIKS ON MUGAV JA KONDITSIONEERITUD BUSS.

Soovitame tähele panna, et Kompassi saaretuurid müüakse üldjuhul kõik välja, vahest broneeritakse buss täis juba mitu nädalat või isegi kuu-paar ette.

Kompassi saaretuuri marsruut ja kontseptsioon on unikaalsed.

Meie eesmärgiks on rakendada teie nägemismeel terveks päevaks Tenerife eriilmeliste maastike (ikkagi 5 taimkattevööndit!), vulkaanide ning kuristike, nii puutumatu kui inimesele allutatud looduse ja kanaaride elukeskkonna avastamise teenistusse. Ja samal ajal püüame me kõrvade kaudu kallata teisse mõistmist, kuidas ikkagi on 13 miljoni aasta jooksul küpsenud see ainulaadne kooslus, kus pealtnäha euroopaliku kesta all kõlgutab jalga pesueht aafrikalik minnalaskmine, kus teadmiste kõrvale on meil appi võtta kogemus :)

Kõige pikemad bussiotsad vältavad 45 minutit, peatuseid on palju ning meiega jõuate ära käia nii vulkaani El Teide juures, “piraadikülas” Mascas kui sõita ümber saare, väisates põhjakalda linnu ning vaadata otsa guantšide kuningatele ja mustale madonnale.

Esimene peatus on Tenerife kõrgeimas külas Vilafloris, seejärel vulkaan El Teide ja Roques de Garcia NB! köisraudteega küll sõita ei jõua kahjuks. Alla sõidame me mööda loodenõlva, läbi "värske" laava väljade, männimetsade ning Santiago de Teide mandlioru piraadikülla Mascasse. Seejärel “neetud” pealinn Garachico juba põhjakaldal, veinipealinn Icod de Los Vinos (veinide degusteerimine Malvaasia veini muuseumis ja lõunasöök restoranis Casa del Carmen - üks Icodi vanimaid restorane! - on hinna sees),

A. von Humboldti poolt maailma kõige kaunimaks tunnistatud La Orotava org ja linn oma ilmakuulsa rõdudega majaga (La Casa de los Balcones, AD 1632) ning päeva lõpuks veel kõigi kanaaride kaitsepühak Kandelaaria Neitsi (Virgen de la Candelaria ehk must madonna) Candelaria basiilikas ja guantši kuningate kujud loojuvas päikeses ookeani rannal.

Enneminevik, traagiline konkista, tähetunnid ja langused ning Tenerife tänapäev – 11 tundi ja ca 300 kilomeetrit.

Vaat siis olete te tõepoolest Tenerifet näinud. 


Kohtumiseni!

Olavi

Et kõigil ju polegi Facebooki, oleme siia Kompassi FB lehele jäetud arvustusi kopeerinud.

KOMMENTAARID

Kaie Sestverk 

Kõik need soojad sõnad on eelnevates kommentaarides juba öeldud, mida meiegi öelda tahaksime. Ei hakka kordama. Käisime ise 26.11 saaretuuril ja see tõesti oli nii äge ja väärt ainult kiitust !

Te saate siit elamuse, teadmised, ka uued nimed :) Mis võib tähendada nii mõnelegi uut algust :D Võtke ainult palun tõsiselt seda et - Joped kaasa!!! :) Meie ei võtnud :D Tenerife ise oli elamus, Kompass kindlasti oma kodususega , Olavi Saaretuuril - kellegi teisega see tuur ei oleks see, uskuge......

Lahkusime Tenerifelt, et siia niipea kui võimalik tagasi tulla. Tenerifele jäid sõbrad, elamused , emotsioonid ja päike.

Ja päikest ja soojust soovime kogu Kompassile !

Kaie ja Tiina


Kelen Adosson 

Väga huvitav ekskursioon!


Merike Tsimmer

Hästi läbimõeldud marsruut, optimaalseim sõiduvahend ja tohutult harivat infot nii saare mineviku kui oleviku kohta. Lisaks sekka pikantseid juhtumeid elust-olust ja hispaanlaste kommetest-tavadest. Olles ise giidina töötanud, tundus uskumatu, et on võimalik praktiliselt 11 tundi järjest rääkida!!! Rääkimata sellest, et operatiivsete kõrvalpõigete järel taas häirimatult samal teemal jätkata Oleme absoluutselt rahul, respekt ning suur aitäh sulle, Olavi!.


Mariann (aka Mallukas - kliki siin!)

Näiteks alles eile käisime Tenerife kompassi saaretuuril ja kellel Tenekale tulemine plaanis on, siis ma soovitan seda tuuri SOOJALT. Jah, see kestab küll 11 tundi ja ma ise olin ka natukene … noh, mitte kõige rõõmsam selle vaate üle, et ma 11 tundi kuskil vantsin, aga tegelikult tripime bussiga ringi, Olavi räägib megahuvitavat juttu Tenerifest ja selle ajaloost, ning vahepeal peatub buss ilusates kohtades. Ega seda pole võimalik piltidena hästi edasi anda, kus me käisime, õnneks tegin videosid ka. Minu lemmikpunkt matkas olid Masca rajad – kes kõrgust ei karda, proovide sinna jõuda. Kuigi need teed sinna on pehmelt öeldes okseleajavad :D


Tiia Purre-Rand 

Tenerifel viibides olen käinud erinevate firmadega saaretuuridel. Seekord siis käisin 4.detsembril 2017a. koos Olaviga . Mind lausa jahmatas Olavi asjatundlikkus . Lisaks saadud suurele teadmiste hulgale oli õhtul tunne ,nagu oleksin Tenerifel ja Hispaanial kodus külas käinud .

Soovitan kõigil kaasmaalastel Kompass üles otsida ning Olavi saaretuuridele minna.


Liina Staroselets 

Aitäh saaretuuri eest. See oli terviklik, huvitekitav ja silmaringi avardav (& positiivne) kogemus :)


Kristel Vürst 

Nädal Tenerifel läks kui unenägu, ilmselgelt jäid mõned päevad puudu, või siis hoopis mõned nädalad…aga päev Olaviga Saaretuuril oli kindlasti üks eredamaid hetki (12h:)) selles väga ühikeses nädalas.  

Alati on nauding näha kui keegi teeb nö “oma asja” hingega ning südamest ja Sa teed seda Olavi! Need põhjalikud teadmised, faktid ja lood Tenerifest segatuna muheda huumoriga, super! Ilmselgelt oli see Sul “keegieitea” mitmes Saaretuur, aga ei mingeid väsimuse märke:):)!

Üks on kindel, et Saaretuuril osalemine ei tähenda seda, et tean ja olen näinud nüüd Tenerifest kõike, vaid pigem tekitab huvi tulla veel ja veel seda imelist paika avastama.

Käisime ka Kompassi kaudu Masca matkal giid Urmasega, soovitan samuti soojalt! Elamused garanteeritud!

Head Saaretuuritamist ja kohtumiseni Kompassis:)!

Kristel Ja Gerk


Helina Vürst 

Osalesime saaretuuril 19.11.17. Super elamus! Olavi poolt oli hästi põhjalik ja huvitav ülevaade saare ajaloost ja tänapäeva elust-olust Tenetifel. Külastasime saare "pärleid" ja Olavil jätkus tuuri viimaste minutiteni huvitavat jututeemat. Suur tänu selle toreda pärva eest!

Soovitame soojalt kõigile!

Helina, Jaan, Anne ja Andres


Ene Raig 

Saaretuur Olaviga on tõeliselt äge seiklus! Kindlasti soovitan! Hea on teada, et oma inimesed sind ees ootavad. Ja nende käest saab kõik teada :) Vastused "väga tarkadele ja tasulistele" küsimustele.

Täname Olavi, Riivo ja Kompass, kes kire ja südamega asja teevad!

Meie tuleme tagasi!

Parimate soovidega Ene, Madis, Jaanika ja Andreas


Jane Pähn 

Tänud teile Kompassi inimesed suurepärase teeninduse eest! Suured tänud Olavile imelise ja meeldejääva saaretuuri eest! Väga põhjalik ja mitmekülgne (hariv) päev koos toreda seltskonnaga. Külastage kindlasti ka Tenerife Kompassi reedest veinikoolitust- meeldiv õhtu eestlastega, justkui naaseks korraks koju sõprade juurde! Edu ja jaksu teile edaspidiseks!


Ruta Martinson 

Saaretuur koos Olaviga käib küll Tenerife saarega kokku ;) muidu ei saagi teada mis elu seal saarel elatakse ja kunagi elati .Väga palju tarkust ajaloost ja tänapäevast ja need kaunid kohad mida külastasime.........kel saarele asja,siis valige saaretuur ka. Aitähhhh Olavi !


Keyt Pärnamägi 

Käisime vingel saaretuuril 20.11. Tegemist on tõesti väga põhjaliku ja ülevaatliku tuuriga, nägime ja kogesime väga ilusaid kohti ja saime palju informatsiooni saare ja Hispaania kohta. Giid Olavi teeb oma tööd suure entusiasmi ja südamega. Superelamused üle pika aja!!!Soovitan kindlasti Kompassi , sealt leiab ka muud põnevat, mida saarel avastada ja kaasa hulgaliselt vajalikku teavet! Suured tänud meie kõigi poolt: Pärnamäed ja Letid.


Piret Sihver 

Meie seltskond on tänasest saaretuurist sillas. Aitäh, Olavi.


Marite Viljak 

Parima teeninduse, vastuvõtu ja parimate hindadega meelelahutuse leiate Tenerife Kompassist!


Regina Bärendson 

Täname südamest erakordselt huvitava Saaretuuri eest! Olavi- Sinu teadmiste pagas on üüratu ja imetlust vääriv. Kui ainult suudaks ise ka rohkem "salvestada". Soovitan soojalt Olavi Saaretuuri kõigile kes Tenerifele satuvad.


Maivi Vainola 

Suured tänud toreda ja vägagi informatiivse ekskursiooni eest. Ainult ühe ettepaneku tahaks teha - Mascas võiks natukene rohkem aega olla. See lihtsalt oli nii müstiline paik, et oleks tahtnud natuke kauem seal viibida.


Kaarel Taimla 

Saaretuur: näidati uskumatult palju kauneid kohti ning giid oli suurepärane!


Erik Konka 

See on täiesti kindel, et kellelgi teisel peale Olavi ei leidu nii suurt kogust positiivset hullumeelsust Tenerife tutvustamiseks! Täiega vaimustav ettevõtmine ja erakordselt huvitav saaretuur! Soovitan kõigile!

Peeter Sepp 

Saaretuur, 24.oktoober 2017. Kraniaalvutlari ekstrahatsiooni vääriv ehk siis maakeeli müts maha — Olavi töö, teadmistepagas, ettevalmistatus ,kõik. Professionaalne. Soovitan.


Maria Vahtel Nõiariik-Liikluslinn 

Suured tänud Olavile, et panid selle saare oma jutuga meile elama! Loodan, et Pedro läbis testi ja temast saab veel hea juht tuuridel!

Kristian Taro 

Tenerife oli supper - kõik ekskursioonid tasemel ja Saaretuur oli väga võimas.

Tänud Kompassile ja kohtumiseni 😊

Tervitades

Kristjan (Karengnat)

Kristian (Echemgathet)

Urmas (Epchercuchat)


Ülle Horn

Kàisime eile Tenerife saaretuuril! See oli superäge päev! Giidiks oli meil tohutult suure teadmistepagasiga muhe ja humoorikas Olavi !Tänu temale nägime,kuulsime ja kogesime kogu päeva vältel palju uut ja huvitavat. See Tenerife saaretripp peaks olema kohustuslik kôigile Tenerifele tulijatele! :) Seal saab palju nalja ja palju teadmisi!Soovitan tõesti soojalt kõigile!Tànud,Tenerife Kompass!Teete oma tööd suure südamega! :)


Aasa Kivistik 

Toredad inimesed need eestlased seal. Guatshide osas hariti meid eriti põhjalikult-tundsin end nagu oleks 26-ndal märtsil saanud täiendava kõrghariduse. Väga tore ja põhjalik giid oli-huumorimeel ei olnud temast mitte mööda läinud! Millest või kuidas diplomitele aga need uued nimed meile tuletati vaat sellest mina aru ei saanud või läks see mul lihtsalt kõrvust mööda-aga väga armas komme igatahes pista kõigile paber pihku-isegi magajad ärkasid rõõmsalt üles! Aitäh veelkord! ;-)


Allan Särg 

Saaretuur oli selline mida kindlasti soovitaks esmakordsel külastusel kaaluda! Ka broneerimine ja asjaajamine läks väga ladusalt. Suured tänud! :)

Karin Mossov 

Suured tänud Olavile toreda ja õpetliku saaretuuri eest!