free web site builder

MONKEY PARK

PEAKANGELASTEKS ON LEEMURID

VAATA PILTE!

AHVIPARGI INFO:

Aadress: Camino Moreque-Llano Azul 38627 ARONA

Koordinaadid: 28.06051, -16.69274

Park töötab iga päev 9:30 kuni 18:00


Ehkki iga prügikastigi peale on siinmail kirjutatud, et Loro Pargi külastus on "must be" ehk kohustuslik, siis loomasõpradele pean ma veelgi kohustuslikumaks Monkey Zoo ehk ahvipargi külastamist. Eks me ole shimpanse, gorillasid ja muid pärdikuid loomaaedades ennegi näinud, aga Tenerife ahvipargis on midagi sellist, mida mujal naljalt ei kohta. Nimelt on kohe sissepääsu järel nn kontaktiala, mis tähendab seda, et inimesed avastavad peale võreukse enda järel sulgemist et nad on nüüd samuti puuris. Koos erinevas mõõdus (no õnneks väikses mõõdus) tegelastega, kes jälgivad uudishimulikult, keda neile nüüd vaadata toodi. Ja mis nende poolt vaadatuna veelgi tähtsam - mida nendel uutel külalistel neile pakkuda on.

Pargis on tegemist veel tunniks-paariks ja seal näeb ka merisigu, krokodille ja teisi ahve - suuremaid ja väiksemaid (no näiteks puurivarbade vahelt ulatatava nämmi nimel imetrikke tegevat isast šimpansi - ahvikarja autokraatset bossi), aga teie süda jääb ikkagi härra Nilssonite ja iseäranis leemurite juurde, nende siidiste käppade vahele ja nende suurte, arukate ja mõtlike tulnukasilmade vangi.


NIPPE KÜLASTAMISEKS


Piletid saab soodsamalt Kompassist.


Parim aeg külastuseks – nädalapäeval pole tähtsust, aga kriitiline on kohal olla kas kohe peale avamist (9.30) või siis paar tundi enne sulgemist (mnna ca kella neljaks). Iseäranis hommikul minnes on eelnevalt soetatud piletitest palju abi, sest viimasel ajal on tarku palju ja piletite järgi on hommikuti paras järjekord. Söötmine nimelt algab kell 10-10.30, te peaks olema enne puuris. 


Kaasa võtta tuleks rohelist salatit, võib ka paar banaani või mandariini – rusikareegel on, et mida vähem suhkrut seda parem. Põhjuseks muidugi see, et kuna loomakestel pole võimalik liikuda dzhungliga võrreldavates mastaapides, siis viigimarjade peal kosuks nad peagi nagu jalutu lõkkevalvur jaanitulel ja see poleks nende tervisele hea. Niisiis lahjat kraami ja sedagi mitte kaubanduslikes kogustes. Tähelepanuks veel niipalju, et seda toitu, mida väravas müüakse, nad ei taha, vähemasti senikaua mitte, kuni midagi paremat pakutakse ja pakkujaid, nagu ma just populaarselt seletasin, jätkub. 


Kontaktitsooni sisenedes tuleks valida paik, kus te olete kvõimalikult paljudele (loomadele) näha, sättida ennast rahulikult istuma ja kraamida kaasa toodud nänn (mitte kogu nänn, šimpansitele tuleb ka midagi jätta!) nähtavale. Kontakti ala vaieldamatud staarid on muidugi leemurid. Kui leemurid näevad, et teil on midagi maitsvat ja te pole röökivate ja sabast kiskuvate slaavi jõmpsikatega samast karjast, tulevad nad ligi. Ja võtavad teie poolt pakutavat einet sealsamas. Istudes teil põlvepeal, peas, õlal, kus iganes. Pildid saavad uskumatud. 


Lisaks on konktaktitsoonis väikesed pärdikud - nagu Pipi raamatust välja astunud härra Nilssonid, kellele pantide lunastamise mäng pole sugugi võõras - peast haaratakse kuklasse lükatud päikeseprillid, kobitakse nendega kõrgeimale oksale ja oma varanduse tagasisaamiseks tuleb teil ikka midagi tõeliselt head vastu pakkuda. Niiet passige parem heaga peale:)