EESTLASED TENERIFEL

KLIIMAPAGULASED

Lõviosa eestlastest elab Tenerife lõunaosas ehk populaarseimas turismipiirkonnas ning valdavalt on ka leivateenimine nii ehk naa turistidega seotud – konkurentsitult esikohal on teenindus-toitlustus. Alltoodud kaardil on  firmad, mis eestlastele kuuluvad.

Eestlastest kliimapagulasi elab Tenerifel aastaringselt meile teadaolevalt kuskil 200 ringis, neile lisanduvad nn rändlindudest põguspagulased, kes talve eest pakku poevad ja siin veedavad 4-5-6 kuud sügisest kevadeni, kõrghetkel võib siin olla mitusada eestlast, kellel Tenerifel kasvõi ajutine kodu olemas ning reede õhtuti hoiab Kompass oma terrassi neile avatuna, vaata palun reedestest salongidest siit. 

Eestlaste omavaheline läbikäimine on vilgas iseäranis noorema generatsiooni seas, meie siresäärsed blondid teevad suuremate või väiksemate hordidena regulaarseid egotrippe mööda ööklubisid, jättes lõkerdades maha purustatud südameid ja ribadeks järatud kokteilikõrsi.

Kahel korral aastas saavad kliimapagulased pea in corpore kokku – jõulupeol ja Eesti Vabariigi sünnipäeval. Ajakonserve ühistest ettevõtmistest saab vaadata SIIT. 


Vahest tunneb ka kodumaine ajakirjandus Tenerife eestlaste elu ja tegemiste vastu huvi:

Mart Normet on Bucio de Tenerife Esimene

Näpunäteid matkaks Masca kuristikku ehk seal kus lõpeb asfalt…

Kuidas ilmarändurid Tätte ja Matvere Tenerifele jõudsid

Kuidas kliimapagulased peavad Tenerifel aastapäeva

"Tenerifel saab iga keskmine eestlane hakkama!"

Tenerife – saar, millesse võib igaveseks armuda

Valimised Tenerife stiilisEESTI RAAMATUKOGU

Tenerife Eesti Raamatukogu tegutseb Tenerife Kompassis aastast 2011


Peamiselt on neid riiuleid täitnud heasoovlikud turistid, kes lennukisse ja basseini äärde ajaveetmiseks kodust kaasa võetud raamatu Kompassile on loovutanud. Aga on ka spetsiaalselt meie raamatukogu jaoks kaasa võetud raamatuid, sealt leiab kliimapagulaste poolt annetatud teoseid ja leidub ka paar autorite endi poolt Kompassile postitatut ja kohale toodut. Et Tenerife eestlastest kliimapagulaste ning loomulikult saart külastavate eesti turistide lugemisnälga leevendada, pöördub Tenerife Kompass kõikide Tenerifet väisavate turistide poole üleskutsega jätta läbiloetud raamat Tenerifele, Tenerife Kompassi. Statistika näitab, et kõige meelsamini neelatakse kriminulle, mähkimis- ning eneseabiõpikud leiavad tee lugemislauale (kui üldse) märksa harvemini, kuigi (ilmselt tänu eesti turistide arenenud huumorimeelele) on needki raamatukogus täiesti olemas. Aga vastukaaluks on meil koguni neli eksemplari Valdur Mikita Lingvistilist Metsa :)


EESTIKEELNE KAUBANDUS TENERIFEL

Soodne, moodne ja emakeelne shopping, 3D graveerimine TIGESTARilt ja kohvik Ancura.