Tenerife ekskursioonid eesti keeles

EKSKURSIOONID TENERIFEL NING TENERIFELT

Meie hitid on eestikeelne saaretuur lõunasöögi ja veinide degusteerimisega al. €59/39 (eestikeelsed tuurid on suvepausil) ja Gran Tour inglise või vene keeles €41/24

eestikeelne saaretuur ehk espitsjoon

ESPITSJOON e. SAARETUUR

EESTI KEELES TAAS SÜGISEST 2022 PÜHAPÄEVITI

Täiskasvanu al. €59/laps €39
EKSKURSIOONI KIRJELDUS🔗
Kestvus: 11 h
Hind sisaldab: buss, giid, veinide degusteerimist, lõunasööki

Ekskursioon El Teide vulkaanile

VULKAAN EL TEIDE

T ja R poolepäevane
N ja P koos köisraudteega 7h

Poolepäevasel ekskursioonil täiskasvanu €27,5/laps €15,5 
MARSRUUT🔗
Kestvus: 4h
Koos köisraudteega Teide tippu sõitmisega (7h): Täiskasvanu € 67 Laps (2-11) € 36
Hind sisaldab: buss, giid

Grand Tour ehk Suur Tuur

GRAN TOUR - TEIDE, MASCA, ICOD

E - L inglise keeles

Täiskasvanu €41 laps €24
MARSRUUT🔗
Kestvus: 10 h
Hind sisaldab: buss, giid

Ekskursioon La Gomerale

LA GOMERA

inglise keeles, E, T, K 
laevaga ARMAS,
N, R, L laevaga F.OLSEN

Täiskasvanu al. €92/laps €49
KIRJELDUS🔗
Kestvus: 11 h
Hind sisaldab: buss, praam, giid, lõunasöök, Silbo show

Tenerife veinituur ja Kanaari köök

VEINITUUR ja KANAARI KÖÖK

Teisipäeviti, inglise keeles

Täiskasvanu €79 laps kuni17 a. €42 Ootamas on banaaniistandus, aaloefarm, veinitööstus, bodegad ehk veinikeldrid, kanaari rahvaliku köögi + gurmee degustatsioon ja rahvuslik kanaaripärane lõunasöök.

Ekskursioon La Palma saarele

LA PALMA SAARELE

E,K,R inglise keeles

Ekskursioon La Palma saarele. 
Ekskursioon maksab 12+ a. €135| 3-11 a. €80 | 0-2 a. tasuta.

Tenerife ekskursioonid ja saaretuurid.

Eesti või inglise keeles. 

KOMPASSI ESPTSJOON e TENERIFE SAARETUUR

Ka kõige pikem bussiots on alla tunni, peatuseid on palju (7) ning meiega jõuate ära käia nii vulkaani El Teide juures, “piraadikülas” Mascas kui sõita ümber saare, väisates põhjakalda linnu ning vaadata otsa guantšide kuningatele ja mustale madonnale.

Tenerife vaatamisväärsused: Esimene peatus on Tenerife kõrgeimas külas Vilafloris, seejärel vulkaan El Teide ja Roques de Garcia NB! köisraudteega küll sõita ei jõua kahjuks. Alla sõidame me mööda loodenõlva, läbi "värske" laava väljade, männimetsade ning Santiago del Teide mandlioru piraadikülla Mascasse, mis on Los Gigantese ookeanist taeva poole viskuvate kaljude vahele orgu peidetud. Seejärel “neetud” pealinn Garachico juba põhjakaldal, veinipealinn Icod de Los Vinos (veinide degusteerimine "Kuningate maja" bodegas ehk veinikeldris ja lõunasöök restoranis Casa del Carmen - üks Icodi vanimaid restorane! - on hinna sees). A. von Humboldti poolt maailma kõige kaunimaks tunnistatud La Orotava org ja linn oma ilmakuulsa rõdudega majaga (La Casa de los Balcones, AD 1632) ning päeva lõpuks veel kõigi kanaaride kaitsepühak Candelaria Neitsi (Virgen de la Candelaria ehk must madonna) Candelaria basiilikas ja guantši kuningate kujud loojuvas päikeses ookeani rannal.

GRAN TOUR e TEIDE-MASCA

Praktiliselt sama, mis espitsjoon e eestikeelne saaretuur (mille kirjelduse leiad siit ülalt), aga nelja nüansiga:

1) Gran Tour on saaretuurist pea poole odavam;

2) Gran Tour on inglise keeles;

3) Gran Touriga Candelariasse ei minda;

4) lõunasöök pole Gran Touril hinna sees, küll on aeg jäetud lõunapausiks ja giid aitab menüüs orienteeruda. 

VULKAAN EL TEIDE

Ekskursioone, millega Hispaania kõrgeimat tippu vaatama viiakse on kaks.

Poolepäevane ekskursioon (ca 4h) viib teid läbi Vilaflori vulkaani jalamile, tehes siin-seal vaateplatvormidel peatusi et seda mürakat erinevate nurkade alt imetleda ja pildistada. Tagasi alla sõidetakse läbi Puerto Santiago linnakese, et ekskursandid ka Los Gigantese kaljud ära näeksid.  MARSRUUT🔗.

Terve päeva vältav vulkaanituuri (mis vältab ca 7h) marsruut kopeerib poolepäevast ekskursiooni, aga lisaks sõidetakse köisraudteel (Teleferico) vaatama, milline see ookeanist välja turritav rohelusega kaetud kaljunukk paistab 3555 meetri kõrguselt. Ilusa ilmaga paistavad lisaks Gran Canariale ja La Gomerale kätte ka La Palma ja El Hierro saared. 

NB! Kui ilm nöögib ja köisraudtee tuule või jää tõttu ei liigu, kanname Teile peale ekskursiooni Teleferico pileti raha tagasi (12+ €38, 2-11 €19). 

TENERIFE VEINITUUR ja KANAARI KÖÖK

Päriskohalike ehk kanaaride endi poolt korra nädalas (kolmapäeviti) organiseeritav tuur, mille eesmärgiks on uhkustada Kanaari köögi ja Tenerife veinidegaPäev algab hommikul kella kaheksast sõiduga saare idarannikule, kus mäenõlval Güimari lähistel ootab turiste banaaniistandus ja aaloefarm. Kuidas banaan kasvab, mida tehakse Tenerifel sellest imelisest taimest aaloest ja ülevaade antakse Tenerife põllumajandusest laiemalt. Degustatsioon. Sealt edasi Mencey de Chasna veinitehasesse. Ekskursioon veinitehases ja ülevaade veini valmistamisest etappide kaupa, mis päädib endasti mõista degustatsiooniga. Seejärel mööda "ülemist" ehk vana teed Vilaflori, kus ootab bodega Lagar de Chasna, kus lisaks veinide degusteerimisele maitstakse läbi kanaari köök kogu tema spektris – talupoegade laualt pärit gofiost kuni kohaliku gurmeeni – juustud, kaktusemoos etc. Enne kojusõitu ootab külluslik lõunasöök (ikka veiniga), mille jooksul makku veel jäänud vaba ruumi saab tihkelt täis parkida. Tagasi hotellides olete orienteeruvalt kell 16.  Gruppide koosseis on rahvusvaheline, põhiliselt tõlgib giid inglise keelde.

EKSKURSIOON LA GOMERA SAARELE
Ekskursioon algab küllalt varakult, sest juba kella kaheksaks peab kõik see mees Los Cristianose sadamas olema. Ekskursioon algab Los Cristianose sadamast parvlaeva Naviera Armas pardal, mis suundub saare Gomera pealinna San Sebastian de La Gomerasse. Istume bussi, et külastada meie esimest peatust: Hermigua orgu. Jätkame teekonda läbi La Palmita ja siseneme Garajonay rahvusparki, et jõuda Agulo külla. Seal on teil aega lõunatada tüüpilises (Gomero) restoranis, mille käigus demonstreeritakse meile kuulsat vilekeelt silbot. Peale lõunasööki väisame Juego de Bolase külastuskeskust, mis asub samuti Agulos. Sealt sõidame üles mäkke, Garajonay rahvusparki, loorberimetsa, tegu on looduskaitsealaga, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Seal teeme eripeatuse La Laguna Grande juures, kus saab uudistada kohta, kus väidetavalt saare iidsed nõiad kohtusid. Tagasiteel teeme peatuse, et imetleda imposantset Roque de Agandot, muljetavaldavat ja järsku vulkaanilise laava moodustist. Lõpuks naaseme San Sebastiani, kus saate näha ajalooliste hoonete jäänuseid, mis on seotud Christopher Columbuse korduvate visiitidega La Gomerale enne Atlandi ookeanist ülesõitu Ameerika mandrile, nagu Torre del Conde ja La Casa de ColónTagasi hotelli jõuate ca 18 - 18.30

TÄHTIS! Kohustuslik on kaasa võtta isikut tõendav dokument – ID kaart või pass, ilma laevale ei pääse. 

PEALINNAD JA LOORBERIMETSAD

See ekskursioon viib teid Tenerife kõige kaasaegsemasse linna ehk pealinna Santa Cruzi, eelmisse pealinna La Lagunasse ning seejärel Anaga rahvusparki, kus kasvavad biosfääri looduskaitsealaks kuulutatud reliktsed loorberimetsad. Päeva teises pooles külastate suhteliselt autentsena säilinud kohalikku kaluriküla Tagananat, kus on võrratud kalarestoranid (milledest mõnegi pererahva vanemad esindajad oskavad küll briljantselt kokata ja mõnevõrra ka arvutada, aga ei oska näiteks kirjutada. Ma ei blufi, nii on.)

Ekskursioon kestab terve päeva ehk 8-18.

Ekskursioonid GRAN CANARIALE koos POEMA DEL MAR okeanaariumi külastusega. I

Algus Costa Adejelt ca kell 8 (sõltuvalt hotellist), tagasi tuuakse hiljemalt kella 19-ks.

Hind sisaldab: sadamatasusid, laevapileteid, Poema del Mari pileteid, degustatsiooni rummitehases, giidi teenuseid (inglise keeles).

Ülesõit Tenerife - Gran Canaria - Tenerife toimub Fred Olseni kiirlaevaga, laeval töötavad puhvetid. Ekskursioonid toimuvad inglise keeles ja algusega Costa Adejelt ja Puerto Cruzist. Programmis on ka rummitehase (Arehucas) külastus koos rummide ja meerummide degustatsiooniga. 

Süüa saab (ei sisaldu ekskursiooni hinnas) Poema del Mari restoranis Nestor või kohvik-snäkibaaris Nemo. Peale akvaariumi külastust toimub linnaekskursioon Las Palmase ajaloolises osas, Christoph Kolumbuse aegses Veguetas, sh Kolumbuse maja etc.

TÄHTIS! Kohustuslik on kaasa võtta isikut tõendav dokument – ID kaart või pass, ilma laevale ei pääse.

LA PALMA SAAR

Ekskursioonid toimuvad E, K, R 

Pilet sisaldab sadamatasusid, laevapileteid, ekskursiooni La Palmal ja giidi teenuseid (inglise keeles), söögikorda. Laevadel töötavad puhvetid. Ekskursioon toimub konditsioneeritud bussis. Ekskursioonid toimuvad inglise keeles. NB! Ekskursioonile minekuks tuleb ise tulla Los Cristianose sadamasse. Ekskursiooni kohtumispunkt ja -aeg: 07:45 Los Cristianose sadamas (Fred Olseni kontor). Ülesõidud toimuvad superfast klassi kiirlaevadega Benchijigua Express ja Bencomo Express - ühel suunal orienteeruvalt 2:15h. 

TÄHTIS! Kohustuslik on kaasa võtta isikut tõendav dokument – ID kaart või pass, ilma laevale ei pääse.