SHOPPING TENERIFEL

Hinnad Tenerifel, shopping Tenerifel, ostlemine Tenerifel, poed, kaubamajad, turud ja ostukeskused Tenerifel

HINDADEST TENERIFEL

Odavam kui Eestis

Kanaari saared on erimajanduspiirkond, kus pole käibemaksu, selle asemel on kohandatud müügimaks (tallinlased saavad ilmselt päris hästi aru, mis see on) ja see on enamasti 7%. Käibemaks Hispaania neis piirkondades, kus seda kohaldatakse, on 20, seega on jämedalt võttes Tenerifel kõik 13% odavam kui mandril. Aga see pole veel kõik. See “erimajandus” tähendab paljude kaubagruppide puhul ka seda, et on kas allapoole kohendatud või siis üldse ära kaotatud igasugu sisseveoga seotud makse ja aktsiise. Ilmselt teavad nad, mida nad teevad, sest siiani pole puudust turistidest, kes naeruväärselt odava alkoholi ja tubakatoodete tarbimisel kadestamisväärset usinust (ja tervist) üles näitavad. Igatahes on see maksu- ja aktsiisipudru kaasa toonud olukorra, kus lennujaama TAX FREE poes on kõik kallim, kui mistahes kärakapoes väljaspool lennujaama. Kõige hinnatumad käraka- ja suitsupoed on koondunud ketti nimega SPANISH STYLE, paar tükki olen ma ka all kaardil tähistanud. Ja heade hinnauudiste rubriigis pole seegi veel kõik. Tenerife allahindlused ehk REBAJAS on midagi sellist, mille peale eestlane lihtsalt ära minestab. Neid tõsiseid allahindlusi on küll ainult kaks korda aastas – 07 jaanuarist kuni veebruari lõpuni ja augustis. Kõige värvilisem näide korralikust allahindlusest vs turist on ühest veebruarikuisest tööpäevast, kus ma eriti muud teha ei saanud, kui olla toeks ühele La Laguna kingapoes hulluks läinud prouale, et ta saaks oma postisaadetised vormistatud ja teele saadetud. See rebajadest karastamata isend jalutas lihtsameelselt La Lagunas kingapoodi sisse, kartmata, et tema nõukaaja kaubapuudusest sandistatud hing ei luba niisama lihtsalt maha jätta riiulitäit nahast kingi, kõigil küljes oranžid hinnalipikud ühest kuni kolme euroni. Niisiis - Tenerife on Eestist odavam, tükati palju odavam, kui me räägime toidust, alkoholist, tubakast ja tarbekaupadest.


TOIDUPOODIDEST

Mercadona on kindla peale minek.

Toidupoodidest rääkides (siin ja järgnevalt üldjuhul lõunarannikust ehk turismipiirkonnast) on minu esimene soovitus turistidele ERITI suure kaarega mööda käia nendest poodidest, mis on endid sisse seadnud hotellide alla või kõrvale. Ehk küll tõmmu mees on oma asutusele nimeks pannud midagi, mille eesliide on vältmatult kas hüper-, giga-, super- etc, siis tegelikult miski peale hindade nendes poodides kuigivõrd giga ei ole. Kui parajasti pole pühapäev, kui pole öö ja kui te pole pohmakasse ära suremas, siis on mõni Mercadona teist vähem kui veerandtunnise jalutamise kaugusel ja teil jääb vähemasti pool raha alles. Väga jämedalt võib öelda, et gigamehed võtavad tüki eest samapalju, kui Mercadonas maksab kilo. Kohalik sõidab San Isidro linnakesse ja saab sama raha eest kaks kilo. Niisiis tuleb neil, kelle puhkusemajutuseks on köögiga apartment, leida Mercadona. MERCADONA on üleriigiline supermarketite kett, mille müügilubadus on pakkuda parimaid hindu. Seda lubadust nad üdjuhul ka peavad. Kui te olete Tenerife lõunaosas ja ilma autota, siis saate Mercadonas kõik oma ostud tehtud. Kellel on auto, võib vahelduseks sisse põigata ka Lidlisse, üks neist on Adeje mahasõidul ja teine Las Chafirases (mõlemad on all kaardil olemas).


ELEKTROONIKA OSTMINE TENERIFELT

Teravate elamuste otsijale

Ärge ostke - vähemasti lõunaosast mitte - on minu kategooriline nõuanne. 

Selles bisnises on erandeid, aga ma ei paneks Tenerife lõunaosas saatust proovile. Ausalt.


AGA KUS ON SIIS TURUD?

Eestis. Sellist turgu, nagu te Eestis olete harjunud väisama - mis oleks iga päev lahti ja letid värskest kraamist lookas, pole Costa Adejelt mõtet otsida, neid asendavad FRUTERIAD (ja väga edukalt).

Esiteks – see, mida turistidele infotundides reklaamitakse kui kohalikke turge, on ristand Kadaka turust ja promenaadi äärsetest putkadest pakutava Aasiast toodud rähmaga. Põllumajandus Tenerifel küll eksisteerib, aga kuna veega pole lood kõige paremini, siis on just turgude ning puu- ja juurviljadega (loe: nende kesise valiku ja kvaliteediga) seotud puuduliku kodutööga turistide suurimad pettumused. Kartul annab siinmail küll kolm saaki aastas ja ümber saare laiuvad suured banaaniistandused, aga muud kohalikku palju poest pole loota. Mercadonades on peamiselt sissetoodud puu- ja juurvilja valik olemas, aga see pole palju rikkalikum Eestis pakutavast. Liiati saab see õhtuks enamasti otsa. Tenerifel on üle saare kümmekond põllumajanduslikku turgu, mis on avatud päevaks-paariks nädalas (tavaliselt nädalavahetuseti), paraku eelkirjeldatud põhjustel on valik seal valdavalt kesine. Kaardil on mõned turud, aga salatilehtede või porgandi järgi sinna on muidugi kaugevõitu sõita. Värskema aiakraami hankimiseks on aga Mercadonast kavalamaid kohti ja nende nimi on:

FRUTERIAD

Kanaari kardulad ja Maroko apelsinid, lisaks sada juurikat, mida te pole enne näinudki.

Fruteria on juurika- ja puuviljapood, kus müüakse nii kohalikku kui eksootilist kraami ja rohelise hankimiseks soovitan ma neid rohkemgi kui Mercadonat. All kaardil on neid kolm tükki – parim neist on Los Agaves ja kaks tükki on veel Los Cristianoses, nimedega Real Fruit ja Anticrisis. 

ÖKOPOED

Herbolario El Loto Dorado Asukoht kaardil

Herbolario Bioplaneta Asukoht kaardil

KIRBUTURUD EHK TÄIKAD

Väga palju asju, no väga palju. Mõned on vanad , no väga vanad.

Nendel riiulitel hotellides, kus lesib kirev lasu reklaamidega, leiate te flaieri või voldiku pealkirjaga Markets/Mercados ja mulje võib jääda, et need erinevatel päevadel erinevates kohtades püsti löödavad kauplemise platsid on midagi turu ja kirbuturu vahepealset. Tegelikult on nad midagi Kadaka turu sarnast selle enam mitte nii kirgastel päevadel, st. et seal müüakse ka Aasias toodetud riideid, jalatseid ja mudru, vähesel määral ka kohalikke, aga ka Aafrika suveniire. Kirbukad turismiirkonnas kuigi kirkad ei ole, kõige vingem kirbukas kogu Tenerifel on pühapäeviti Santa Cruzis toimuv ja Aafrika turu ees laiuv (ka kaardile kantud). Sealt tõesti leiab imeasju imehindadega.  

TENERIFE TURUD

Lõuna- ja läänerannikul: E- Alcala  9 -14 | T- Los Cristianos 9-14 | K- Las Chafiras 8-14 | N- Costa Adeje 9-14 | L- Las Chafiras, Costa Adeje 9-14 Adeje 8-14 | P- Las Chafiras 8-14 Los Cristianos 9-14 Adeje 8-14