Mobirise

TENERIFE UUDISED

Kompass-Press vahendab märkimisväärset eesti keeles. 

JAGA UUDIST!

TULE ESITLUSELE JA AUTOGRAMMI SAAMA!

RAAMATU ESITLUS
TENERIFE KOMPASSIS 19.01.2018 
Kl. 16.00

„Kui me La Gomerale jõudsime, oli siinkandis klähvimist jube palju, eriti öösiti. Meil oli tunne, et ka meie hakkame täiesti kanaarikoerastuma, sest naabritädiga kokku oli meil mingil ajal kuus koera! Kui turistid majast möödusid, saatis neid koerteansambel. Imps tegi meie galeriile isegi uue sümboli, kanaari koera. Kanaari saared ju tähendavadki koerte saari. Imelik on see, et ka kohaliku televisiooni ilmatädid on natuke koera nägu – jumala lahe oleks, kui kanaari koer loekski hommikul telekast ilmateadet!“
Raamatut saab tellida Tenerifele ning 19.01.2018 
on kõigil tellijail võimalik tulla autorilt pühendust nõutama. 
 

Meie küla eided La Gomeral. Üks muhe reisiraamat
Kompassi veinikool ja salong reedeti

ANDRESEPÄEV SALONGIS 01.12

Kompassi veinikoolis jäkame guachinchede lainel ning maitseme kohalikku punast (Casa Lito guanchinchest Tacoronte piirkonnast) ning valget (Guachinche Casa Blanca 44 Abonast), magustoiduks traditsiooniliselt Afrutado.
Tapaste tutvustamisel jõuame 24.11 edasijõudnute sekka, kuna Raul valmistab meile meresoolaga serveeritud „beebipaprikaid“ ehk Pimientos de Padron`e.
01.12 tähistame (küll ühepäevase hilinemisega) üht tähtsaimat püha siinses pühakukalendris – Andresepäeva ning räägime selle tähpäevaga seotud traditsioonidest, millest tähtsaim ja (kuri)kuulsaim on Las Tablas de San Andrés ehk „verised vastlad Tenerife moodi“. Ning nagu pesueht kanaarid grillime Kompassi terrassil sel puhul kastaneid.  

MUST REEDE TENERIFEL

Lennud Helsingist edasi-tagasi alates €163
Kompassilt Musta Kassi kaart 
Majutust küsi Tenerife Siestast

PEETER OJA -

TELLI PEETER OJA
PÜHENDUSEGA RAAMAT

KLIIMAPAGULASE suurimad probleemid on teadagi igavus ning tegevusetus. Pikad ja tüütud päevad rannas palmi all vedeledes, end kordama kippuv papagoi õlal, liiv krigisemas hammaste all ja kokteilikõrs suus - mida kroonivad tüütud õhtud oma nüride kokteilipidude ja hommikuni kestvate ööklubides möllamistega. Et siis peale lühikest uinakut end hommikul taas koos papagoiga rannast leida. Masendavalt üksluine ja trööstitu.
Hea väljapääs sellest degenereerivast rattast oleks teadagi leida endale mingi tegevus – näiteks kirjutada raamat, aga või seegi nii lihne on. Kirjutaks ehk küll, kirjutaks isegi võib-olla mitu raamatut, aga – KUIDAS?
Peeter teab ja räägib Sulle ka.  

VÄGA KIIRE JA
VÄGA ARMAS


Laevakompanii „ARMAS“ paneb alates jõuludest 2017 käima uue kiirlaeva Santa Cruz de Tenerife ja Las Palmas de Gran Canaria vahel. Ultramoodne katamaraan mahutab ligi tuhat reisijat ja 290 sõiduautot, aluse nimeks sai Volcán de Teno ning kiiruseks lubatakse 38 sõlme, mis võimaldab ühest pealinnast teise kimada pooleteise tunniga. Bien!
.

Volcán de Teno
Käsitöö ja tänavatoidu festival Tenerifel

KÄSITÖÖ JA KIIRTOIT KANAARIPÄRASELT

Playa de Troya ees tänaval Avenida Rafael Puig Lluvina toimub viiendat korda käsitöö ja tänavatoidu laat. Tingel-tangel käib reedest pühapäevani (17-19 november 2017) kirjade järgi ennelõunast 22-ni, aga meie kogemus ütleb, et põhiline mäsu läheb lahti muidugi alles õhtuti - alates päikeseloojangust.

EKSKURSIOONID €12?

Kui põhjapoolkerale saabub sügis ning jahedamatel laiuskraadidel saab mahalangenud lehtedes sahistada, on Tenerifelgi omad sügisekuulutajad. Esimene märk sügisest on kohalikud (ja kanariseerunud saarele kolinutest) prouad, kes teavad, et oktoobri saabudes on neil konstitutsiooniline õigus hakata kandma saapaid. Ehk siis plätudes ja tihtigi palja ülakehaga (ma räägin siin valdavalt meesterahvastest) turistid vaheldumisi saabastes kohalikega. Sügis ju!
Teine eksimatu märk on kireva lehevaibana tänavapinke, müüriservi ja ka lihtsalt muruplatse kattev kiht reklaamvihikuid, millede kaantel Skandivaavia riikide lipud ning...

Madratsituurid - ekskursioonid alates € 12
EW 100 Tenerifel

EW 100 TENERIFEL 


Eestlased kogunevad Tenerifel ühise laua taha kodumaa sünnipäeva tähistama juba kümnendat korda ja juubeli puhul on tegemist ülekanaarilise peoga – kohale tulevad ka La Gomera ja Gran Canaria eestlased.
Pidu toimub Golf del Suri roheliste väljakute vahel restoranis Beer Trap 24.02.2018 algusega kell 19.00 

NAGU BUSSIPILET

Ryanairiga Riiast Tenerifele jaanuaris 2018 hinnad alates €34.97, veebruaris hinnad alates €72.43 

RIIA - TENERIFE € 34.97
Tenerife Kompassi lisatuur

KOMPASSIL LISATUUR 20.11.2017

Et 19.11 toimuv Kompassi saaretuur on sisuliselt välja müüdud, toimub 20.11.2017  (esmaspäeval) LISATUUR.   

FESTIVAL DE TENERIFE

Kõigi nende aastate jooksul pole ma kordagi kuulnud kurtmist, et Tenerife kultuurielu ülemäära kirev oleks. Üht-teist ja aeg-ajalt küll toimub (loomulikult peamiselt pealinnas ja ainult kohalikele suunatud reklaamiga). Seda tänuväärsem on, et La Laguna ja Santa Cruzi linnavalitsused on seljad kokku pannud ja korraldanud ürituste sarja, mille käigus on võimalik osa saada saarele imporditavate kunstimeistrite loomingust ooperist tsirkuseni. Pakutakse Fausti, sümfooniat, gospelit jne. Kultuurat tarnitakse 2017 aasta lõpuni ja kogu tingel-tangel toimub – arvasite ära! pealinnas ja La Lagunas.
Programmi vaatamiseks vajutage palun nuppu, mis viib teid festivali ingliskeelsele kodukale.

Tenerife Festival 2017
Arvutite ja elektroonika parandus Tenerifel

ARVUTI- JA MUU ELEKTROONIKA PARANDUS

Tenerife põhjakaldal, La Orotava äärelinnas tegutseb aastast 2017 eestimaine elektroonika-küberneetika-infotehnoloogia kõpitsemise värkstuba.

NORWEGIAN

Alates 09.10.2017 on Norwegianil Tenerifega seotud sihtkohtade kampaania. Hinnad alates: Barcelona €18.66, Madrid €27,66, London € 40,58, Helsinki €76,16.

Lennud Tenerifele
Norwegian Tenerifele

NORWEGIAN TULEB APPI

Et Ryanairi piloodid tahavad aina rohkem puhata ja mängida (teatavasti jäetakse ära kümneid lende päevas, et kandlega sinikotkastele puhkust anda), siis on odavlennufirma NORWEGIAN lahkesti nõus raianaatorite kundede meelepaha konverteerima turuosa hõivamiseks. Norrakad andsid nimelt teada, et soetavad juurde 32 tutikat lennukit ja muu hulgas käivad välja 500 000 ultrasoodsat piletit järgmiseks kevadeks muuhulgas ka Tenerifele. Põhja lennujaama lendab Norwegian Madridist ja Barcelonast, Reina Sofia ehk lõunalennujaama Málagast ja Bilbaost. Hoidke silm peal:

LENNUPILETID AL. €5

Canaryflyl käib septembri lõpuni kampaania, mille käigus pakutakse pileteid residentidele hinnaga alates €5 (!), turistid peavad välja käima neli korda rohkem ehk tervelt €20 saarte vahel lennates. 

Odavad piletid kanaari saarte vahel € 5

KUI KODUIGATSUS ÜLLATAMA PÄÄSEB

Tenerife lõunaosa „rahvus“köögist (fish&chips, pizza etc) on taas turvaline väljapääs. Kliimapagulaste ja teadlikumate turistide maitsemeeli hellitanud Marina on jälle põlle ette sidunud ja vaaritab kesk aurupilvi nüüd Kompassist kiviviske kaugusel, puhvetis nimega Blue Water (CC Puerto Coloni teisel korrusel).
Pelmeenile ja seljankale! Kardulasalatist ja kotletist rääkimata.  

9 EUROGA MANDRILT
TENERIFELE

Alates 10 septembrist 2017 alustab AirEuropa kampaania korras piletite müüki Mandri-Hispaaniast Kanaari saartele, sh Tenerifele. Piletite hinnaks lubatakse alates €39, lennuperiood on 11.09.2017 - 15.06.2018. Et kampaania ikka korralikult vungi sisse saaks, toimub perioodil 11.09-30.10 2017 eraldi kampaania nimega "Minimax", kus piiratud arvul pileteid müüakse maha hinnaga €9/suund.

AirEuropa lennud Tenerifele
Lennud Tenerifele Ryanair

RYANAIRIGA FRANKFURDIST

Alates 05.09 alustab Ryanair talvise hooaja lende Tenerife lõuna lennujaama (TFS), hinnad alates €28.99. Lennud toimuvad nii Hahnist (HHN) kui Frankfurt Internationalist (FRA). 

UUS BUSSILIIN JA
SOODSALT LENNUJAAMA

Alates septembrikuust 2017 avab kohalik bussifirma Titsa uue bussiliini numbriga 424, mis ühendab Los Cristianost saare lõunaosa teemaparkidega (Siam Park ja Aqualand), lisaks teeb peatused kaubanduskeskustes Siam Mall ja Gran Sur. Samuti tihendatakse graafikut liinil 450, mis ühendab Costa Adejet ja Los Cristianost Tenerife lõunalennujaama ehk Tenerife Suriga.
Kõik ikka turistide heaolu nimel.
Mitte taksojuhtide nörritamiseks, nagu nad ise näivad arvavat.

Bussiliiklus Tenerifel, Titsa
Laev ümber La Gomera Benchi Express

UUS LAEV GOMERAL

Septembrist saab San Sebastianist Playa Santiagosse ja Valle Gran Reysse ka laevaga. Kuuldavasti alustab uus liin 11 septembril, aktuaalse informatsiooni leiate Fred Olseni kodulehelt. 
Esialgsetel andmetel on graafik selline:
Valle Gran Resty: 06.30, 12.30, 17.00 
San Sebastianist: 10.45, 15.00, 21.00 
Playa de Santiago (San sebastiani): 07.20, 13.20, 17.50 
Playa de Santiago (V.G.R.-sse): 11.30, 15.40, 21.40
Pilet maksab Sebastianist V.G.R.-se €10 (residentidele €2,50) ja Playa Santiagosse €8 (residentidele €2,00)

"TERVISERÄNNAK"

“Terviserännak” on aktiivse puhkuse vormis laager keset kaunist Tenerife loodust. Meiega koos rändama on teretulnud kõik, kes tunnevad huvi puhkuse, tervise, selle loomise ning hoidmise vastu.
Terviselaager on suunatud nii Eestis kui ka mujal maailmas elavatele eestlastele. “Terviserännak” toimub 1- 8 novembril 2017 Tenerifel.
Majutamine Hacienda Cristoforo ökomajades, 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel mererannast.  

Terviselaager Tenerifel

EDASI-TAGASI
ALATES € 114.30

23.07.2017
Edasi-tagasi €103.64 Riiast Tenerife Lõuna lennujaama, kohapeal 9 päeva, 2017 novembris.

SIAM NIGHTS

13.07.2017
Juulis ja augustis on Siam Park kolmapäevast reedeni avatud ka hilisõhtuti ehk 20.00 kuni 00.00.
Kõik atraktsioonid töötavad ja pilet maksab sama palju kui päevalgi, samuti kehtib TWIN TICKET
Head lustimist!

uued lennud Tallinnast

UUED LENNUD TALLINNAST

12.07.2017
Alates 4. novembrist alustab EasyJet lendamist Tallinnast Berlin Schönefeldi lennujaama kahel korral nädalas.
Piletite hinnad algavad 19,50€.
Shönefeldist Tenerifele saab Easy Jeti, Ryanairi ja Norwegiani odavlendudega. 

TAKSO ÄPP TAXI1

11.07.2017
Alles see oli, kui me (end salamahti näpistades) teavitasime teid unenäolisest uudisest, et Tenerifel lasti käiku 39 tasuta Wi-Fit pritsivat tugijaama ja meil on jälle tehnoloogilisi uudiseid!
Sedakorda on tehnilise revolutsiooni võidumarss seotud taksondusega - nimelt teavitas Arona linnapea José Julián Mena Tenerifenosid ja saare külalisi uhkusest pakataval rinnal, et eile ehk 10.07.2017 lansseeriti Kanaari saartel Hispaania taksoäpp 1TAXI. Äpp võimaldab muuhulgas juba taksot tellides valida erinevate võimaluste vahel, nagu Taxi Grande (7-8 reisijakohta), liikumispuudega klientidele kohandatud sõiduvahend, lemmikloomad lubatud, kaardimakse võimalus (mis pole Tenerife taksodes sugugi enesestmõistetav, inglise keelt rääkiv (loe: pahatihti vaevu tönkav) juht etc.

takso tenerifel

WI-FI TENERIFEL

05.07.2017
USKUMATU ON (VIST) TEOKS SAANUD!
Juba paar aastat kohalikke ja teadlikumaid turiste ärevil hoidnud projekt, mille käigus saarevalitsus peamised turismipiirkonnad lubas tasuta Wi-Figa üle kallata, näikse olevat lõpusirgel ja XXI sajand koputab ka Tenerife uksele. Kellel võimalik, jagage palun kogemusi. 

tasuta wi-fi | internet Tenerifel

CORPUS CHRISTI 22.06.2017

Corpus Christi on sel aastal 22. juunil. Kompassi lehelt leiate viimaste aastate videod alfombrastest ehk lille- ja liivavaipadest.
Tenerifel viibijatel soovitan ilmtingimata kohale minna.

TRIP.EE SOOVITAB

30.04.2017
Trip. ee soovitab lende:
Hetkel leiad soodsaid lennupileteid Lufthansa ja Eurowingsiga Talinnast Tenerifele (TFS). Edasi- tagasi lennupiletid saadaval hinnaga al 238€! Saadaval ohtralt lennukuupäevi novembrist märtsini! Lennud minnes kahe ümberistumisega, tagasiteel ühe ümberistumisega Soodsad lennukuupäevad leiad hõlpsasti allolevate otselinkide kaudu või läbi momondo.

Trip.ee

FACEBOOK COMMENTS WILL BE SHOWN ONLY WHEN YOUR SITE IS ONLINE