best web page software

PUNTA TENO

MITTE AINULT KIIRETELE JA VIHASTELE

PUNTA TENO EHK MAAILMALÕPP 


Tenerife loodetipus asuv Punta Teno kõige oma türkiissinise vee ning majakaga on üks kaunimaid kohakesi tervel Tenerifel. Kui teil on rendiauto kasutada, sõitke julgesti, st ilmtingimata. NB! Lihtrahval - kelle alla kuuluvad ka rendiautodel turistid ja kliimapagulased - on keelatud sõita ise Tenosse:


22/03 – 01/04 IGA PÄEV 10:00 – 19:00

02/04 – 30/06 NELJAP, REEDE, LAUP JA  PÜHAP + RIIKLIKUD PÜHAD  10:00 – 19:00

01/07 – 30/09 NELJAP, REEDE, LAUP JA PÜHAP + RIIKLIKUD PÜHAD 09:00 – 20:00

 alates 01/10 NELJAP, REEDE, LAUP JA PÜHAP + RIIKLIKUD PÜHAD 10:00 – 19:00


siis saab Tenosse liinibussiga nr. 369 Buenavistast, pilet maksab ühel suunal € 1. Buss väljub Buenavistast iga täistund ja tagasi 5 minutit enne poolt ehk xx.25.  Vt. ka Titsa.com

Muudel aegadel autoga Tenosse sõidul piiranguid ei ole.


Selleks tuleb kõigepealt teil jõuda Buenavistasse (kas siis läbi Masca või läbi Garachico), sealt juhatavad sildid teid läbi banaanikasvanduste juba kaljuseina mööda edasi lookleva teeni. Üks „auvärav“ Punta del Fraile nimelisel vaateplatvormil ja üks valgustamata tunnel, kokku maksmaalselt viisteist minutit ja oletegi kohal. Auvärava juures on muidugi patt mitte kinni pidada – vaated on imelised nii vasakule kui paremale. Aga seda näete te seal isegi. Tähelepanelikum filmivaataja tunneb ära del Fraile mägiteed “Kiirete ja Vihaste” VI osa alguskaadritest, kuuldavasti oli Vin Diesel lustinud täiega (youtube link).


Kui auto kohalike kõrvale kõnnumaale ära olete parkinud, otsige üles raudteeliipritest valmistatud rada, mis viib laavakaljude vahelt kohalike poolt loodud mini Siam parki, kus on õigupoolest ainult üks atraktsioon – vastavalt võimetele sooritatavad vettehüpped. Omaette vaatamisväärsus on, mismoodi kohalikud uljurid ennast paari jõulise tõmbega lainesse tõmbavad ja siis laine alla sukeldudes lasevad paarikümnel tonnil veel end PÜSTIASENDIS tagasi betoontrepile tõsta. Soovitan mitte järgi teha.