develop your own website

PUNTA TENO

MITTE AINULT KIIRETELE JA VIHASTELE

PUNTA TENO EHK MAAILMALÕPP 


Tenerife loodetipus asuv Punta Teno kõige oma türkiissinise vee ning majakaga on üks kaunimaid kohakesi tervel Tenerifel. Kui teil on rendiauto kasutada, sõitke julgesti, st ilmtingimata. NB! Lihtrahval on keelatud - kelle alla kuuluvad ka rendiautodel turistid ja kliimapagulased - sõita Tenosse reedel, laupäeval, pühapäeval ja riigipühadel kell 10-17 ja siis saab Tenosse liinibussiga nr. 369 Buenavistast, pilet maksab ühel suunal € 1. Buss väljub Buenavistast iga täistund 10-17 ja tagasi 5 minutit enne poolt ehk xx.25.  Vt. ka Titsa.com

Muudel aegadel autoga Tenosse sõidul piiranguid ei ole.


Selleks tuleb kõigepealt teil jõuda Buenavistasse (kas siis läbi Masca või läbi Garachico), sealt juhatavad sildid teid läbi banaanikasvanduste juba kaljuseina mööda edasi lookleva teeni. Üks „auvärav“ Punta del Fraile nimelisel vaateplatvormil ja üks valgustamata tunnel, kokku maksmaalselt viisteist minutit ja oletegi kohal. Auvärava juures on muidugi patt mitte kinni pidada – vaated on imelised nii vasakule kui paremale. Aga seda näete te seal isegi. Tähelepanelikum filmivaataja tunneb ära del Fraile mägiteed “Kiirete ja Vihaste” VI osa alguskaadritest, kuuldavasti oli Vin Diesel lustinud täiega (youtube link).


Kui auto kohalike kõrvale kõnnumaale ära olete parkinud, otsige üles raudteeliipritest valmistatud rada, mis viib laavakaljude vahelt kohalike poolt loodud mini Siam parki, kus on õigupoolest ainult üks atraktsioon – vastavalt võimetele sooritatavad vettehüpped. Omaette vaatamisväärsus on, mismoodi kohalikud uljurid ennast paari jõulise tõmbega lainesse tõmbavad ja siis laine alla sukeldudes lasevad paarikümnel tonnil veel end PÜSTIASENDIS tagasi betoontrepile tõsta. Soovitan mitte järgi teha.