PUNTA DE TENO - MAAILMALÕPP

NB! Enne teeleasumist veendu teeolude kaardilt, kas tee Punta Tenosse on avatud. Sinna pääseb meie KAARDILEHELT.
Tenerife loodetipus asuv Punta Teno kõige oma türkiissinise vee ning majakaga on üks kaunimaid kohakesi tervel Tenerifel.

Punta de Teno

NB! Lihtrahval - kelle alla kuuluvad ka rendiautodel turistid ja kliimapagulased - on keelatud sõita ise Tenosse:
01.07 - 30.09 kell 9.00 - 20.00
01.10 - 30.06 kell 10.00 - 19.00
Tenosse saab nendel kellaaegadel liinibussiga nr. 369 Buenavistast, pilet maksab ühel suunal € 1. Buss väljub Buenavistast iga täistund ja tagasi 5 minutit enne poolt ehk xx.25. Vt. ka Titsa.com
Vaid varahommikul ja õhtul autoga Tenosse sõidul piiranguid ei ole.
Autoga minnes tuleb kõigepealt teil jõuda Buenavistasse (kas siis läbi Masca või läbi Garachico), sealt juhatavad sildid teid läbi banaanikasvanduste juba kaljuseina mööda edasi lookleva teeni. Üks „auvärav“ Punta del Fraile nimelisel vaateplatvormil ja üks valgustamata tunnel, kokku maksmaalselt viisteist minutit ja oletegi kohal. Auvärava juures on muidugi patt mitte kinni pidada – vaated on imelised nii vasakule kui paremale. Aga seda näete te seal isegi. Tähelepanelikum filmivaataja tunneb ära del Fraile mägiteed “Kiirete ja Vihaste” VI osa alguskaadritest, kuuldavasti oli Vin Diesel lustinud täiega.
Kui auto kohalike kõrvale kõnnumaale ära olete parkinud, otsige üles raudteeliipritest valmistatud rada, mis viib laavakaljude vahelt kohalike poolt loodud mini Siam parki, kus on õigupoolest ainult üks atraktsioon – vastavalt võimetele sooritatavad vettehüpped. Omaette vaatamisväärsus on, mismoodi kohalikud uljurid ennast paari jõulise tõmbega lainesse tõmbavad ja siis laine alla sukeldudes lasevad paarisajal tonnil veel end PÜSTIASENDIS tagasi betoontrepile tõsta. Soovitan mitte järgi teha.  


Punta de Teno

Punta de Teno ehk maailmalõpp
Punta de Teno ehk maailmalõpp
Punta de Teno ehk maailmalõpp
Punta de Teno ehk maailmalõpp
Punta de Teno ehk maailmalõpp
Punta de Teno ehk maailmalõpp