LOS GIGANTES JA PUERTO SANTIAGO

Puerto de Santiago ja Los Gigantes on teineteisega kokku sulanud ja turismist läbiimbunud linnakesed, mille teevad eriliseks Gigantese (hiiglaste) nimelised kaljud.

Los Gigantes

Püstloodis ookeanist pea kilomeetri kõrgusele viskuvad kaljud on eriti võimas vaatepilt ookeani poolt kaatri või jahiga liginedes. Aga väga korraliku ja muljetavaldava ülevaate saab ka Puerto Santiagosse viiva teekese ääres olevalt vaateplatvormilt. Santiagos on väike sadam, kust lisaks kaluripaatidele väljuvad ka lõbusõidulaevad. Samuti on sealsamas musta ja kõrvetava liivaga rannake. Läbi Puerto Santiago tagasi lõuna poole sõites jääb tee äärde ka kohake nimega Playa de La Arena, kus on samuti musta liivaga rand ning mille promenaad sarnaselt lõunaga restoranide, baaride ja kohvikute lõppematu riviga on palistatud.
Nende jaoks, kes on otsustanud Masca matka ehk teekonna Masca külast alla ookeanini ette võtta, on Puerto de Santiago just selleks kohaks, kus kaater nad maha pudistab.
Viimasel ajal on Eesti reisikorraldajad ja eriti just edasimüüjad väga varmad Gigantest kui idüllilist paigakest soovitama. Vaikus ja idüll jne peab küll paika, aga ööbimiskohaks Gigantese valinud peaksid arvestama sellega, et ekskursioonide ja ringreiside valik algusega Gigantesest on leebelt öeldes piiratud, samuti ei maksa sealt otsida märkimisväärset öö(m)elu.
Et kuulus Masca küla aga justnimelt Los Gigantese kaljumürakate vahel asub, siis näevad kõik Masca väisajad ka Los Gigantese ära, küll mitte ookeanilt. Masca asub nimelt 600 meetri kõrgusel just Gigantese kuni 900 meetriste kaljuseinte vahel.   


Los Gigantes ja Puerto Santiago

Los Gigantese kaljud
Los Gigantese kaljud
Los Gigantese kaljud
Los Gigantese kaljud