Vabamüürlik pärl ookeani kaldal | Corpus Christi koos LILLE- JA LIIVAVAIPADEGA ehk ALFOMBRAStega
Alexander Von Humboldt, kes külastas Tenerifet 1799-l aastal, on nimetanud Orotava orgu maailma kõige kaunimaks paigaks.
Kaks sajandit ei ole loomulikult möödunud jälgi jätmata, kuid tõenäoliselt ei ole org oma veetlusest tänaseks kuigipalju kaotanud. Taamalt paistev Teide tipp, sinisest ookeanist tõusev roheline mäenõlv ning palmide vahele mäekülgedele kobarduvad majakesed on kui postkaart, mis jääb meelde igaveseks. Orotava linn on omaette vaatamisväärsus mitmel põhjusel. Kõigepealt oma puhtuse ja aristokraatliku väljapeetusega eristub ta selgelt saare ülejäänud linnakestest ja asulatest. Ilmselgelt hoolivad linnavalitsus ja linnakodanik siin oma linnast ja seda märkab igal sammul: kõik on nii ilus, nii maitsekas ja sealjuures nii vana. XVI - XVII saj. suhkruroo- ja viinamarjakasvatus liidetuna Garachico sadamast korjatud maksudega kasvatas siinse rahva rahakotte päris jõudsalt ning kujundas siinsetest elanikest kohaliku koorekihi ja see kajastub ka arhitektuuris. Liiati on tegu linnaga, kuhu kolisid pea kõik mandrilt saarele asunud markiid, grandid, hidalgod jms "õukonnale lähedal seisvad isikud". Hilisel keskajal oli Tenerifel käibel koguni ütlemine, et Orotavas ei ole võimalik aevastada ilma sa mõnd siniverelist üle ei piserda. (Miks nad nendel hallidel aegadel kätt suu ette ei pannud, ei ole mulle teada. Võib-olla aadlikud vajavadki kastmist.)
1632-l aastal ehitatud (eestlaste jaoks vägagi lihtne meeles pidada - samal aastal kinnitas "Kusti" ehk Gustav II Adolf Tartu Ülikooli ehk tol ajal Academia Dorpatensise asutamisüriku) rõdude maja ehk Casa de los Balcones on endisesse aristokraadi elamusse rajatud suveniiri- ning käsitööpood koos muuseumiga, kuhu tasub kindlasti sisse minna, et kasvõi näiteks istuda jahedas koloniaalstiilis siseõues ja ette kujutada, kuidas konkistadooride ja inkvisiitorite järglased siin kunagi sameti sahisedes treppe mööda üles-alla käisid. Kohe rõdude maja vastas on nn. veski maja või ka turisti maja (Casa de Molina, Casa del Turista), kus tegutseb samuti väga rikkaliku valikuga nännipood ning kus ühe ruumi põrandal eksponeeritakse nähtust, mis on Orotavale veelgi kuulsust juurde lisanud. Nimelt kaunistatakse suve alguses armulauapühal (Corpus Christi) linna väljakud lilledest ja erivärvilisest vulkaanilisest liivast ornamentide ja joonistustega, mida valmistatakse ette terveid nädalaid. (Vaata ülalt videosid.) Suurim vaip pudistatakse liivast La Orotava raekoja platsile ehk Plaza del Ayuntamientole ning see on nii oluline objekt ning sündmus kogu kuningriigi jaoks, et seda näidatakse sisuliselt kõikides Hispaania telekanalites vaat et päeva peamise uudisena. Vaipade valmistamise ning ettevalmistamistega on hõivatud muljetavaldavalt paljud inimesed, sisuliselt kogu linnarahvas lööb kaasa.
Külastamist väärib ka kahe kupliga kirik Iglesia de la Concepción (muide La Orotava vabamüürlastele loozhikirik, kuigi Tenerife vabamüürlastel on tempel ka pealinnas Santa Cruzis, mis küll Franco ajal tühjaks veeti ja on tühi siiani), kus altaril troonib Agnus Dei, mida kurjad kohalikud keeled küll kuldvillakuks hüüavad. ja barokkstiili meistriteos Iglesia de San Agustín. Orotava külje all asub ka üks saare omapärasemaid söögikohti Mesòn El Monasterio - endisesse kloostrisse rajatud eri tasanditel ning erinevate köökidega restoranide sopiline moodustis, mis tipneb ülal kohvikuga, mille klaasseinad peavad kinni küll ookeanilt üle oru lõõtsuva tuule, kuid ei sega seda miljonidollari vaadet, mis avaneb otse lauast kogu sellele paradiisinurgakesele. Mille Humboldt kord maailma kauneimaks tituleeris.