LA LAGUNA

JA SIIS VEEL ÜKS PEALINN

LA LAGUNA - VÄÄRIKAS ÜLIKOOLILINN

Võimukeskusest vaimukeskuseks - San Cristobal de La Laguna on Kanaaride ajalooliste linnade seas tähtsaim. Linn on asutatud 1497. aastal kunagise järve äärde, mis lõplikult kuivas (täpsem oleks öelda - joodi kuivaks) 19. sajandil. 


Aastasadu oli see Tenerife tähtsaim linn, saare administratiivne, poliitiline ja seltskonnaelu keskus. La Laguna on ühtlasi ka üks saare kultuurikeskuseid, kuna sinna rajati saarestiku esimesed haridusasutused, mis hiljem panid aluse San Fernando ülikooli sünnile, mis pikka aega oli Kanaaride ainus ülikool. Linn hakkas oma juhtivat rolli minetama 1706. aastal, mil Garachico sadama hävimine vulkaanipurske tagajärjel pani aluse Santa Cruz de Tenerife sadama kiirele arengule, millele vabakaubanduse leping veelgi hoogu juurde andis. La Laguna säilitas piiskopkonna keskusena siiski oma juhtpositsiooni religioosses elus ning tänu ülikoolile ka haridus- ja kultuurikeskuse staatuse. Linna kindla käega planeeritud tänavapildis võib näha arvukalt kauneid ja monumentaalseid ehitisi. Adelantado, Catedrali ja Cristo väljakute vahelisel alal paiknevate San Augustini, La Carrera, Herradorese ja Nava Grimoni ajalooliste tänavate ääres seisab mitmeid 16. ja 17. sajandist pärinevaid uhkete fassaadidega härrastemajasid. Kuna linn on ühtlasi ka saare usuelu keskus, leidub seal rohkesti kõrge kunstilise väärtusega sakraalehitisi, näiteks katedraal, La Concepcioni ja Cristo de La Laguna kirikud, San Migueli erakla ja Santa Catalina klooster.

La Lagunas asub ka ilmselt Kanaari saarte kuulsaima mereröövli Amaro Pargo krüpt e hauakamber🔗 . 


La Laguna külastamiseks soovitan ma eelkõige ekskursioone, kuna tema erakordsus peitub detailides, mida te omal käel vaevalt et üles leiate, aga väärt külastamist on ta ka omal käel.