ARSTIABIST TENERIFEL

Ärge unustage ravikindlustuskaarti!

ARSTIABI | 112

Arstiabi on Tenerifel Euroopa tasemel, ma soovitan lisaks euroopa ravikindlustuskaardile ära teha tervisekindlustuse, see avab uksed ka erakliinikutes, kus saab vajaduse korral kiiremini löögile ning ka muudes keeltes (peale hispaania) suhelda. Nii näiteks on Las Americases kliinik "Villar e Ibarra", kus ööpäev läbi on kohal soome keelt rääkivad õed, nende telefon on: +34 922 77 78 70. Tenerifel on nagu Eestiski ühine hädaabi number 112. Kui te hispaania keelt ei räägi, saavad dispetsherid ka hädapärase inglise ning saksa keelega hakkama. Aga kui teil on käepärast keegi, kes räägib hispaania keelt, oleks operatiivsuse huvides ja infokadude või vääritimõistmise vältimiseks mõistlik kasutada näiteks mõne kohaliku abi. Omad veidrad nüansid on selle saarel ka tervishoiu ja kiirabi valdkonnas, nii võib teid oodata haigla erakorralise meditsiini kontakti leheküljel telefoninumbri asemel pikk ühendusvõtmise vorm, kus à la suguvõsas sagedamini esinevate haiguste väljad on kohustuslikud jne. Kõige kindlam on häda korral ikkagi helistada 112 ja teha nii, nagu nõu antakse.
Mõned kliinikute ja haiglate numbrid ka:

Hospiten Sur, Playa de las Américas: Tel. +34922750022 
Hospital Costa Adeje: Tel. +34922791000
Quieron +34922752626


Apteegid ja ettevaatust - PARAFARMACIAD

COSTA ADEJE ehk Tenerife lõunaosa apteegid kaardil - kliki

Paranähtus koos parahindadega. Kui marraskil põlv või peavalu paneb teid Tenerifel apteeki otsima, siis on kasulik teada, et hindu-pakistani nupumehed (nende elektroonikapoodide agressiivsed tüngakonveierid on samuti legendaarsed) on ka apteeginduses osanud paraja sousti kokku keerutada. Nimelt on kõik Kanaari saared üle ujutatud poekestega, millel väljas ja tihti koguni kõrgel posti otsas kaugele vilkuv roheline rist - täpipealt just nagu päris apteegilgi (nagu näiteks oli esimese Kompassi kõrval Flamingo Suiteses), aga kiri FARMACIA on asjatundmatu turisti jaoks esimesel pilgul märkamatuks jääva eesliitega PARA. Tegelikult on neil Parafarmacia nimelistel asutustel pärisapteekidega vaid sellevõrra ühist, et mõlemasse sisenetakse ukse kaudu.
Neid paranähtusi on õigupoolest samuti erinevaid, paraku seisneb see erinevus vaid leti taga (sic! valges kitlis!) külitaja eetilisest diafragmast, täpsemini selle venivusest. Olen ise olnud tunnistajaks, mismoodi kõhuhäda kurtnud kliendile piparmündikommi müüdi tõhusa imeravimi pähe, samas olen siiski ka kuulnud empaatilisematest isenditest, kes ausalt üles tunnistavad, et tegu on shampooni ja kummimadratsitega kaupleva poega ning medikamentide ehk päris arstimite müümise õigust neil ei olegi. Niisiis - kui teil on soov maksta 15-20 eurot väikese totsiku kreemi eest, millist Mercadonast saab soetada 6 euro eest terve liitrise pudeli jagu, siis tere tulemast Parafarmaciasse, aga kui pea ikka hirmsasti valutada lõhub, siis äkki tuleks pidada salakavala meerummiga piiri ja teiseks otsige üles Farmacia. Ilma parata.