EKSKURSIOONID JA SAARETUURID 2024

Ekskursioonide kirjeldused, ekskursioonikalender ja hinnad. 


PRIVAATNE TUUR EESTI KEELES
on võimalus ainult oma seltskonnaga Tenerifet avastada. Tuurid toimuvad sõiduatoga, giid võtab kaasa kuni 4 inimest, kestvus ca 9 tundi. Kuhu täpsemalt minna ja mida vaadata, otsustate teie ise, giid käib välja võimalikud marsruudid, mille vahel valida. Kui teid on rohkem kui 4, kirjutage (varakult) kompass@tenerifekompass.com, püüame korraldada suurema sõiduvahendi.   

| EKSKURSIOONIDE HINNAKIRI |PRIVAATSED MAITSERÄNNAKUD CASA CARMENIS EESTI KEELES
(Maitse)meeleline rännak ajalukku ning Kanaari, Hispaania ning koguni Portugali kööki külalislahkes Casa Carmenis. Casa Carmen asub Chirche külas (Guía de Isora), paarikümne minutilise autosõidu kaugusel Costa Adejest, täpsed juhtnöörid, kaardi etc saadame alati mailiga.
* Mojode ehk traditsioonilise kanaari kastmete valmistamise õpituba, kus valmistame ise värsketest koostisainetest 3 erinevat klassikalist mojot ning saame teada, kuidas mojod kanaaridele jõudsid koos Fernão de Magalhães'iga.
* Eelroaks naudime erinevaid tapaseid ehk hispaaniapäraseid suupisteid ning saame teada, miks on asjasse segatud kuningas Alfonso X.
* Pearoa teemaks on Cabra (kitseliha) ja Papas arrugadas (kanaari kartul või ka kortsukartul - võid lähemalt lugeda siit - kliki).
PS Soovi korral võimalik asendada kalaga, kuid millise kalaga täpselt, selgub küll alles sama päeva hommikul, mida värsket hetkel on saada, otseloomulikult võtavad võõrustajad võimaluste piires teie eelistusi arvesse.
* Toidurännaku lõpetab Bienmesabe - kanaaride kõige kuulsam magustoit, mis on valmistatud mandlitest ning on maiasmokkade lemmikuks juba XV sajandist saati.
Hinna sisse kuulub vabalt tarbimiseks vein, õlu ja vesi/mahl.

| EKSKURSIOONIDE HINNAKIRI |SOODSAIM SAARETUUR TENERIFEL ON "GRAN TOUR TEIDE-MASCA" KAART
E vene keeles, E-L inglise keeles
Bussi peale korjamine 7.00 - 8.00 sõltuvalt hotellist, ka LOS GIGANTESEST ja PLAYA de LA ARENALT 
Tagasi Costa Adejele jõuate ca kl 18. 

Peamisi vaatamisväärsusi tutvustav ringreis Tenerifel, ka kõige pikem bussiots on alla tunni, peatuseid on palju ning jõuate ära käia nii vulkaani El Teide juures, “piraadikülas” Mascas kui vaadata kõige esimest pealinna Garachicot, mis kolmsada aastat tagasi laava alla mattus.  

| EKSKURSIOONIDE HINNAKIRI |EKSKURSIOON LA GOMERA SAARELE

Bussi peale korjamine 7.00 - 8.00 sõltuvalt hotellist, ka LOS GIGANTESEST ja PLAYA de LA ARENALT
Lõunasöök on hinna sees, menüüs on valikus kala või kana koos kanaari kartulite ja juurviljaga, joogiks vein, vesi või mahl (sisaldub hinnas). 
Tagasi hotelli jõuate ca 18 - 18.30

Päris ekskursioon hakkab pihta siis, kui Los Cristianose sadamast parvlaeva Naviera Armas pardale jõuate, mis suundub saare Gomera pealinna San Sebastian de La Gomerasse. Istume bussi, et külastada meie esimest peatust: Hermigua orgu. Jätkame teekonda läbi La Palmita ja siseneme Garajonay rahvusparki, et jõuda Agulo külla. Seal on teil aega lõunatada tüüpilises (Gomero) restoranis, mille käigus demonstreeritakse meile kuulsat vilekeelt silbot. Peale lõunasööki väisame Juego de Bolase külastuskeskust, mis asub samuti Agulos. Sealt sõidame üles mäkke, Garajonay rahvusparki, loorberimetsa, tegu on looduskaitsealaga, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Seal teeme eripeatuse La Laguna Grande juures, kus saab uudistada kohta, kus väidetavalt saare iidsed nõiad kohtusid. Tagasiteel teeme peatuse, et imetleda imposantset Roque de Agandot, muljetavaldavat ja järsku vulkaanilise laava moodustist. Lõpuks naaseme San Sebastiani, kus saate näha ajalooliste hoonete jäänuseid, mis on seotud Christopher Columbuse korduvate visiitidega La Gomerale enne Atlandi ookeanist ülesõitu Ameerika mandrile, nagu Torre del Conde ja La Casa de Colón.

TÄHTIS! Kohustuslik on kaasa võtta isikut tõendav dokument – ID kaart või pass, ilma laevale ei pääse. 

| EKSKURSIOONIDE HINNAKIRI |VULKAAN EL TEIDE - KAART
Bussi peale korjamine ka LOS GIGANTESEST ja PLAYA de LA ARENALT

Ekskursioone, millega Hispaania kõrgeimat tippu vaatama viiakse on KAKS.
1) Poolepäevane ekskursioon (min. 6h) viib teid läbi Vilaflori vulkaani jalamile, tehes siin-seal vaateplatvormidel peatusi et seda mürakat erinevate nurkade alt imetleda ja pildistada, lisaks sõidetakse köisraudteel (Teleferico) vaatama, milline see ookeanist välja turritav rohelusega kaetud kaljunukk paistab 3555 meetri kõrguselt, ilusa ilmaga paistavad lisaks Gran Canariale ja La Gomerale kätte ka La Palma ja El Hierro saared. 
NB! Kui ilm nöögib ja köisraudtee tuule või jää tõttu ei liigu, kanname Teile peale ekskursiooni Teleferico pileti eest raha (€40) tagasi.

2) VULKAAN EL TEIDE KÖISRAUDTEE JA KRAATRI JUURDE MINEKUGA (min. 7h) marsruut kopeerib poolepäevast ekskursiooni, aga lisaks sõidetakse köisraudteel (Teleferico) üles ja see ekskursioon sisaldab mäeluba ehk luba minna kraatri juurde 3718 meetri kõrgusele.
Kogu Tenerife kohta müüakse 20 kohta päevas, tegutseda ehk broneerida tuleks väga varakult (nädalaid, veel parem mitu kuud varem).Kraatri juurde tõusmiseks ja laskumiseks (sinna viib jalgrada, vt pilti) on arvestatud tund ja kuigi kõrguste vahe ülemise Teleferico jaamaga on ainult paarsada meetrit, see tund kulub ära ka, sest õhk on hõre.
Broneerides on vaja El Teide mäeloa jaoks KÕIGI osalejate: nime, perekonnanime ja dokumendi numbrit, dokument peab olema mäel kaasas.
Neid pileteid tagastada ei saa, see on korraldaja kehtestatud reegel. Küll kehtivad kõik tavatingimused ekskursiooni ärajäämise korral ilmastikutingimuste tõttu. 
Kui aga ilm nöögib ja köisraudtee tuule või jää tõttu ei liigu, kanname Teile peale ekskursiooni suurema osa maksumusest (€80) tagasi.
Los Cristianos, Playa de las Américas, Costa Adeje: IGA PÄEV
Los Gigantes, Puerto Santiago, Callao Salvaje, Playa Paraíso: ESMASPÄEV, KOLMAPÄEV, REEDE


| EKSKURSIOONIDE HINNAKIRI |
Santa Cruz - La Laguna - Taganana
ehk
PEALINNAD JA LOORBERIMETSAD
Bussi peale korjamine 7.00 - 8.00 sõltuvalt hotellist, ka LOS GIGANTESEST ja PLAYA de LA ARENALT
Tagasi hotelli jõuate ca 17 - 17.30

See ekskursioon viib teid Tenerife kõige kaasaegsemasse linna ehk pealinna Santa Cruzi, eelmisse pealinna La Lagunasse ning seejärel Anaga rahvusparki, kus kasvavad biosfääri looduskaitsealaks kuulutatud reliktsed loorberimetsad. Päeva teises pooles külastate suhteliselt autentsena säilinud kohalikku kaluriküla Tagananat, kus on võrratud kalarestoranid (milledest mõnegi pererahva vanemad esindajad oskavad küll briljantselt kokata ja mõnevõrra ka arvutada, aga ei oska näiteks kirjutada. Ma ei blufi, nii on.)

| EKSKURSIOONIDE HINNAKIRI |TENERIFE VEINITUUR ja KANAARI KÖÖK
Tuur, mille eesmärgiks on teie ees uhkustada kanaari köögi ja Tenerife veinidega. GALERII

EKSKURSIOON ON AINULT VÄIKESTELE GRUPPIDELE, võimalik on valida päev neljapäevast esmaspäevani. 
Start Tenerife lõunaosast Teie hotellist/majutusest orienteeruvalt kell 10.
Tagasi hotellides olete orienteeruvalt kell 17. 

Hind sõltub osalejate arvust, maksimaalselt saab kaasa võtta kuni kaheksa huvilist, sellisel juhul on hind inimese kohta €87,5. Lõplikku hinda näete bronnivormis inimeste arvu sisestades
Ekskursiooni hind sisaldab: 
- Transporti ja eestikeelse giidi/tõlgi teenuseid;
- Ekskursiooni bodegas ehk veinimõisas;
- Degustatsiooni, mille käigus tulevad mekutamisele 
     - 6 veinisorti + 1 kohalik dessertvein
     - 2 kohalikku likööri
     - kohalikud juustud + almogrote*
- Külluslikku ja pikaldast "slow food" traditsioonilise kanaari köögi kaanonite järgi valmistatud kolmekäigulist lõunasööki padukohalikus külakõrtsis. 
Vein (nii valge kui punane) ja vesi sisaldub hinnas. 

*Almogrote on kuivatatud juustust, paprikast, oliiviõlist, küüslaugust ja kanaari maitseainetest kokku segatud pehme mädi, mida saab määrida mille peale iganes, kõige tavalisem on tema vitsutamine röstsaia peal. Teistele Kanaari saartele on ta levinud La Gomera saarelt. 

| EKSKURSIOONIDE HINNAKIRI |LA PALMA SAAR
Pilet sisaldab sadamatasusid, laevapileteid, ekskursiooni La Palmal ja giidi teenuseid (inglise keeles), söögikorda. Laevadel töötavad puhvetid. Ekskursioon toimub konditsioneeritud bussis. Ekskursioonid toimuvad inglise keeles. NB! Ekskursioonile minekuks tuleb ise tulla Los Cristianose sadamasse. Ekskursiooni kohtumispunkt ja -aeg: 07:45 Los Cristianose sadamas (Fred Olseni kontor). Ülesõidud toimuvad superfast klassi kiirlaevadega Benchijigua Express ja Bencomo Express - ühel suunal orienteeruvalt 2:15h.

Esimene pikem peatus on La Palma pealinnas Santa Cruzis, kus vaadatakse üle mõningad sümboolsed kohad nagu Columbuse laeva Santa Maria reproduktsioon (Columbuse laevad, La Nina ja La Pinta olid osaliselt valmistatud just La Palmalt toodud puidust), mereväe muuseum ja Santa Catalina loss. Järgmine peatus Mirador de la Concepciónis. See asub Caldereta vulkaani kõrgeimas osas, kus paistab kätte nii kraater kui pealinn. Seejärel suundutakse piirkonda, kus on näha Cumbre Vieja vulkaanipurske tagajärjed, sh Tacande naabruskonna keelutsooni ja Tazacortesse, vaatama Hispaania noorimaid laavavälju.
Lõunasööki serveeritakse ühes piirkonna tüüpilistest restoranidest umbes kell 13.30. 
Viimased peatused on Tajuya vaateplatvormil ja sealses ümbruses, kus on veel aega palju pahandust teinud vulkaani hävitustöö jälgi vaadelda ja kohalikele kaasa tunda.  

TÄHTIS! Kohustuslik on kaasa võtta isikut tõendav dokument – ID kaart või pass, ilma laevale ei pääse. 

| EKSKURSIOONIDE HINNAKIRI |Ekskursioonid GRAN CANARIALE koos POEMA DEL MAR okeanaariumi külastusega, reedeti 
Bussi peale korjamine 7.00 - 8.00 sõltuvalt hotellist, ka LOS GIGANTESEST ja PLAYA de LA ARENALT
Tagasi hotelli jõuate ca 18 - 18.30

Hind sisaldab: sadamatasusid, laevapileteid, Poema del Mari pileteid, degustatsiooni rummitehases, giidi teenuseid (inglise keeles).
Ülesõit Tenerife - Gran Canaria - Tenerife toimub Fred Olseni kiirlaevaga, laeval töötavad puhvetid. Ekskursioonid toimuvad inglise keeles ja algusega Costa Adejelt ja Puerto Cruzist. Programmis on ka rummitehase (Arehucas) külastus koos rummide ja meerummide degustatsiooniga.
Süüa saab (ei sisaldu ekskursiooni hinnas) Poema del Mari restoranis Nestor või kohvik-snäkibaaris Nemo. Peale akvaariumi külastust toimub linnaekskursioon Las Palmase ajaloolises osas, Christoph Kolumbuse aegses Veguetas, sh Kolumbuse maja etc.

TÄHTIS! Kohustuslik on kaasa võtta isikut tõendav dokument – ID kaart või pass, ilma laevale ei pääse.

| EKSKURSIOONIDE HINNAKIRI |TÄHEVAATLUS VULKAANI JALAMIL, inglise (ja saksa) keeles, neljapäeviti
Bussi peale korjamine ka LOS GIGANTESEST ja PLAYA de LA ARENALT
Tagasi hotelli jõuate ca 23 - 23.30 
Nooremaid kui 2 a. kaasa ei võeta.
Hind sisaldab:
- Transfeere Costa Adejelt ja läänekaldalt Teide rahvusparki vulkaani jalamile ja tagasi.
- Sööke ja jooke
- Tähevaatlust vanas kraatris asuval vaateplatvormil koos seletustega inglise ja saksa keeles ning võimalik on kiigata üles seatud teleskoopidesse (kokku on teleskoope 4 ja kõik saavad tähti vaadata)
Korraldajateks on El Teide rahvuspark koostöös Izaña observatooriumiga. 

| EKSKURSIOONIDE HINNAKIRI |MATKAD TENERIFEL: CAMINO REAL JA MATKURSIOON LOORBERIMETSA JA LA LAGUNASSEMATK CAMINO REAL (Masca matka asemel ja Masca kanjoniga paralleelses kanjonis), inglise (ja saksa) keeles, toimub teisipäeviti ja reedeti.

Tegemist on korraldatud regulaarse matkaga, korraldajaks on CANAVENTURA, kehtivad kõik kindlustused etc. ning see on olulisem kui arvata oskate - ka lihtne liigese nihestus keset kanjonit võib vajada nelja turske mehe ning helikopteri sekkumist ja omal käel seiklejad võivad arvestada ca pooleteist tuhande eurose arvega (seda tuleb ette kord paari kuu jooksul, siiani õnneks mitte eestlastega, ptui-ptui).
Hoolimata korralikust ja professionaalsest back-upist ehk seljatagusest ei soovita me matka neile, kellel on tõsiseid probleeme liikumisega, sest kuigi tempo on mõõdukas, vältab matk ikkagi oma 3,5 - 4 tundi.
Buss korjab teid hotelli juurest peale (kaetud on kogu Tenerife lõuna-ja lääneosa, sh Los Gigantes) lõunaosas kell 8.00 – 8.40, Gigantesest ca 9.30.
Transfeer stardipunkti vältab lõunaosast ca 1 tund ja 15 minutit.
Neile, kel pole korralikku jalatsit, jagatakse välja matkasaapad - olemas suurustele 34-47, samuti on pakkuda matkakepid, seljakotid).
Laskumine kestab ühtekokku 3,5 kuni 4 tundi, vahepeal tehakse ca pooletunnine peatus piknikuks.
Buss toob teid hotelli tagasi hiljemalt kella 17-ks.

Hinnas sisaldub:
- Transfeerid: Hotell – matkarada - Los Gigantes - hotell;
- matkasaapad - olemas suurustele 34-47 sisalduvad hinnas ja on kohustuslikud kindustuse nõudmisel v.a. juhul, kui teil endil on korralikud matkajalanõud
- seljakott ja matkakepp (soovi korral) ;
- kindlustus.

Soovitame kaasa võtta: vett (1,5 l), mingit näksimist piknikupausile, pikkade varrukatega õhem jope, sokid, rätiku, päikeseprillid, õhukesed kindad.

| EKSKURSIOONIDE HINNAKIRI |MATKURSIOON ehk ANAGA (LOORBERIMETS) MATK + LA LAGUNA EKSKURSIOON, esmaspäeviti
Tegemist on ametliku ekskursiooniga, korraldajaks on CANAVENTURA, kehtivad kõik kindlustused etc.
Hoolimata korralikust ja professionaalsest back-upist ehk seljatagusest ei soovita me matka neile, kellel on tõsiseid probleeme liikumisega, sest kuigi tempo on mõõdukas, matk vältab 1,5 - 2 tundi.
Sõidame La Lagunasse ja suundume turule (kohe päris õigele turule, kus saab päris puuvilju ja muud säärast osta - ostud saab matka ajaks bussi jätta) ja natuke jalga puhata ja näiteks kohvi juua. Või õlut. Või mõlemat. Siis vaatame linna, keskendudes vanalinnale.
La Lagunast viib buss meid võlu- ja muinasjutumetsa ehk loorberimetsa, kus me matkame ca 5,5 kilomeetrise ringi ja kuulame linnulaulu. Kes matkata ei viitsi, võib ka sealsamas bussi ümber ringi jalutada.
Tagasi lõunasse sõidame me läbi San Andrèsi (kuhu viiv tee annab tükati maaililisuselt Mascasse keerutavale silmad ette!) ja kulgeme läbi praeguse pealinna Santa Cruzi lõunasse tagasi. Santa Cruzis tehakse lühike peatus, aga seda ainult sel juhul kui graafik lubab (kui matkaseltskonnas pole olnud mõnd erakordset koperdist, kes graafiku umbe ajab).
Matkamine kestab ühtekokku 1,5 kuni 2 tundi, rada peamiselt laskub.
Buss toob teid hotelli tagasi hiljemalt kella 17-ks.

Hinnas sisaldub:
- Transfeerid: Hotell – matkarada - La Laguna - hotell;
- matkasaapad - olemas suurustele 34-47 sisalduvad hinnas ja on kohustuslikud kindustuse nõudmisel v.a. juhul, kui teil endil on korralikud matkajalanõud;
- seljakott ja matkakepp (soovi korral) ;
- kindlustus.

Soovitame kaasa võtta: vett, pikkade varrukatega õhem jope, sokid, rätiku, päikeseprillid, õhukesed kindad.

| EKSKURSIOONIDE HINNAKIRI |KÖISRAUDTEE PILET VULKAANILE RENDIAUTOGA MINEJATELE
Pandeemiast toibumise käigus ja kulude kokkuhoiu eesmärgil on El Teide rahvuspark loobunud teleferico ehk köisraudtee piletite müügil kõigist vahendajatest ja omal käel Teidet avastama minejad saavad pileteid osta ainult Teleferico kodulehelt. Soovitan tegutseda vähemalt nädal-paar varem.

Endiselt saab osta Teleferico pileti Kompassist sellisel juhul, kui köisraudteega tippu sõitmine toimub El Teide ekskursioonide käigus.  

| EKSKURSIOONIDE HINNAKIRI |


EKSKURSIOONIDE HINNAKIRI


KANAARI MAITSERÄNNAKUD  | Hind sisaldab külluslikku lõunasööki ja töötuba (kastmete valmistamine) | eesti keeles | €59
PRIVAATNE SAARETUUR EESTI KEELES | Marsruut vastavalt seltskonna soovidele | E-P eesti keeles, soovitame broneerida aegsasti | kuni 4 inimest €300, suuremad seltskonnad kokkuleppel. 
SAARETUUR GRAN TOUR TEIDE-MASCA | vulkaan El Teide, põhjakalda linnad ja Masca küla | E-L inglise keeles, esmaspäeviti ka vene keeles | 12+ €49,5, 2-11 a. €28,5 
LA GOMERA SAARELE laevaga ARMAS | E,T inglise keeles | Teisipäeviti ka vene keeles | Hind sisaldab lõunasööki silbo e. vilekeele demonstratsiooniga | 12+ €92, 2-11 a. €49, imik 0-1 €15,5 
LA GOMERA SAARELE laevaga F.OLSEN | K,N,R,L inglise keeles | Hind sisaldab lõunasööki silbo e. vilekeele demonstratsiooniga | 12+ €93, 2-11 a. €62, imik 0-1 €15,5  
LA PALMA SAARELE | Hind sisaldab lõunasööki | E,K,R - inglise keeles | 12+ €135, 3-11 a. €80
VULKAAN EL TEIDE KOOS KÖISRAUDTEEGA (kokku 7 h)  | T, N, R, P inglise keeles | 12+ €83, 2-11 a. €46 
VULKAAN EL TEIDE KÖISRAUDTEE JA KRAATRI JUURDE MINEKUGA (kokku 7 h) | T - L inglise keeles | 14+ €128, 3-13 a. €64
PEALINNAD JA LOORBERIMETSAD  | Santa Cruz - La Laguna - Taganana | K, N, R inglise keeles | 12+ €45, 2-11 a. €28
TENERIFE VEINITUUR ja KANAARI KÖÖK  | Hind sisaldab lõunasööki ja degustatsioone | eesti keeles | al. €87,5 
OKEANAARIUM POEMA DEL MAR - GRAN CANARIA  | Reedeti 12+ €112 | 2-11 a. €25 0-1 €17,5
TÄHEVAATLUS VULKAANI JALAMIL  | T, N, P inglise keeles | 12+ €79 | 2-11 a. €49 | nooremad pole oodatud
MATK CAMINO REAL  | T,R inglise keeles | 12+ €49 | 5-11 a. €24,5 | nooremad pole oodatud.
MATKURSIOON LOOBERIMETS ja LA LAGUNA | E inglise keeles | 12+ €49 | 5-11 a. €24,5 | nooremad pole oodatud.

Ekskursioonide galerii

Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel
Ekskursioonid ja saaretuurid Tenerifel

Veinituur, kanaari köök 

Veinituur ja kanaari köök Tenerifel
Veinituur ja kanaari köök Tenerifel
Veinituur ja kanaari köök Tenerifel
Veinituur ja kanaari köök Tenerifel
Veinituur ja kanaari köök Tenerifel
Veinituur ja kanaari köök Tenerifel
Veinituur ja kanaari köök Tenerifel
Veinituur ja kanaari köök Tenerifel
Veinituur ja kanaari köök Tenerifel
Veinituur ja kanaari köök Tenerifel
Veinituur ja kanaari köök Tenerifel
Veinituur ja kanaari köök Tenerifel