Autorent Tenerifel

AUTORENT TENERIFEL

Broneerige aegsasti, hinnad on hullud.

NB! Kui teil on plaanis auto rentida, siis peab teil juhiluba Tenerifele kaasa võetud olema.
Mõistlik on rendiauto tellida vähemalt kuu aega ette ja seda eriti siis, kui teil on plaanis tulla augustis, jõulude ja aastavahetuse paiku või koolivaheajal. Katkuaeg on paljud autorentijad turult pühkinud ja ellu jäänud on muidugi varmad konjuktuuri ära kasutama ehk hinnad on ka siiani küllalt soodsate rentijate (Pluscar ja Autoreisen) juures ehmatavalt kõrgele roninud. Kommentaaride järgi otsustades on eestlaste lemmikud: Pluscar, Autoreisen ja Cicar. 

Tungivad soovitused auto rentijatele:

Kui teil on plaan Tenerifel auto rentida, siis ärge unustage juhiluba koju. See on vaja ette näidata juba auto kätte saamisel ja kui Tenerifel ringi sõidate, peab ta kogu aeg kaasas olema.  


Hakatuseks üks soe ja universaalne soovitus. Liikluses kehtivad reeglid on väga sarnased Eestile ehk euroopalikud. See, et ajukääbikud ei näita suunda või ületavad pidevjoont või keeravad sisemisest reast ringil maha, ei tähenda seda, et see oleks Tenerifel kuidagi seaduslik ja turist pole mingi püha lehm - kui politsei peale satub, tuleb mitusada kuni mitutuhat eurot ära anda. 
Ära jäta midagi väärtuslikku autosse. Ka käidavas kohas. Ja eriti üksikutes kohtades. 
Laps(ed) peab(vad) olema turvatoolis! KÕIK lapsed, kes on lühemad kui 135 cm, peavad olema kas turvatoolis (kuni 3-e aastased) või boosteris (4 kuni 12 aastased) ja tingimata TAGAISTMEL. Kui laps on pikem kui 135 cm, siis võib ta panna turvatooli/boosteriga ka esiistmele. Soovituslik on boosterit kasutada kõigil alla 150 cm kasvuga lastel (justnimelt soovituslik, mitte kohustuslik on pikkusevahemik 135-150 cm).
Ära ületa kiirust! Olgugi vahelejäämise tõenäosus väike, siis trahvid on Tenerifel krõbedad. Kui Teile saabub trahviteade, siis ära maksta saate selle siin ingliskeelsel lehel.
Ära sõida purjus peaga!!! Murdosa promillist (0,5 g liitri vere kohta ehk 0,25 mg väljahingatava õhu liitris) on siin küll roolis lubatud, aga kui (ptui ptui ptui) õnnetus peaks juhtuma, siis võidakse panna Sind puhuma ja lõhnadega juhi tehtud avarii tagajärjed kindlustuse poolt hüvitamisele EI KUULU. Isegi kui sa ei olnud liiklusõnnetuse põhjustaja, st. süüdi. Takso on odavam, palju odavam - lubatust suurem joove toob €500 - €1000 trahvi kaasa.
Ära pargi keelatud kohas! See ei loe, et kohalikud ka nii teevad. Praktika on näidanud, et vahel ei puudutata kahte valesti parkinud kohalikku autot, aga nende vahelt viiakse rendiauto tasulisse politseiparklasse. Trahv: 40 kuni 100 eurot. Maksta saab nii sularahas kui kaardiga. Kui siiski nii peaks juhtuma, et auto juurde tagasi tulles ei leia te oma sõiduriista eest, siis pöördu lähima taksojuhi poole, näita talle, kus Sinu auto seisis ja palu ennast viia kohta nimega "DEPOSITO DE LA GRUA MUNICIPAL", siis ta teab, millisesse parklasse sind viia.
Ära sõida lahtise turvavööga!!! (kehtib kõigi autosviibijate kohta).
Ära juhi autot lahtise kannaga jalanõudes! Klaasist autosid küll Tenerifel ei ole, aga kui politsei on otsustanud su ette võtta ja autost välja kamandab, siis selle eest saad ka trahvi kaela.
Ära söö ega joo sõidu ajal! (Kehtib muidugimõista ainult juhi kohta).
Ära räägi ega saada sõnumeid sõidu ajal mobiiltelefoniga!!! Trahv kuni 1000 eurot. Peakomplektiga on lubatud rääkida ka juhil.