UUDISTE ARHIIV

Kompass-Press vahendab märkimisväärset eesti keeles. 

2018/2019 REISIPAKETTIDE MÜÜK ON ALANUD

HOOAEG 2018/2019  

Järgmise hooaja reisipakettide müük Tenerifele on alanud. Varase tellija soodustusega hinnad al. 499 €
Müügiperiood: 15.05.18 - 31.05.18
Reisivahemik: otselennud toimuvad esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti 12.10.18-03.05.19

Tenerife otselendude piletid uueks talvehooajaks. Lennuperiood 12.10.2018-26.04.2019.
Hind alates 323 EUR / edasi-tagasi ( selle hinnaga on kohti näiteks väljumistele alates 26.11)
Hind alates 215 EUR / üks suund
Majutust küsi Tenerife Siestast.

Ave nahkuri La Gomera raamatu presentatsioonid

Ave esitleb raamatut!

Mul tulevad nüüd Eestimaa lõunaosas raamatuesitlused! Kes tahab mind elusana näha ja kuulda kurikuulsaid gomeralugusid, ujuge kohale!
7. juunil Tartus, Tasku keskuse Rahva Raamatus kell 18:00
8. juunil Põlvas keskraamatukogus kell 16:00
9. juunil Võrus Spring cafe (Petseri 20) 2.korrusel kell 18:00
10. juunil Valgas, Tiina loomemajas (Lai 19) kell 13:00
11. juunil Viljandis, Rahva Raamatus kell 18:00
21. juunil Saaremaal, Kuressaare Rahva Raamatus kell 17:00

CORPUS CHRISTI 07.06.2018

Corpus Christi on sel aastal 7. juunil. Kompassi lehelt leiate viimaste aastate videod alfombrastest ehk lille- ja liivavaipadest.
Tenerifel viibijatel soovitan ilmtingimata kohale minna.

RED MOUNTAIN 
JAZZ FESTIVAL

19-21 aprillil 2018 toimub Los Cristianose supelranna ja promenaadi ääres asuval La Plaza de La Pescadoral, (vaata asukohta kaardil) jätsufestival.  
Traditsiooniambitsiooniga (toimub juba kolmandat korda!) festivali kontserdid on tasuta, asjassepühendatuile erinevad töötoad ja meistriklassid.

PUNTA de TENOS JÄLLE MUUDATUSED

Lihtrahval - kelle alla kuuluvad ka rendiautodel turistid ja kliimapagulased - on keelatud sõita ise Tenosse:

02/04 – 30/06 NELJAP, REEDE, LAUP JA PÜHAP + RIIKLIKUD PÜHAD 10:00 – 19:00
01/07 – 30/09 NELJAP, REEDE, LAUP JA PÜHAP + RIIKLIKUD PÜHAD 09:00 – 20:00
alates 01/10 NELJAP, REEDE, LAUP JA PÜHAP + RIIKLIKUD PÜHAD 10:00 – 19:00 

siis saab Tenosse liinibussiga nr. 369 Buenavistast, pilet maksab ühel suunal € 1. Buss väljub Buenavistast iga täistund ja tagasi 5 minutit enne poolt ehk xx.25.

Tenerife Punta Teno
Karneval 2018, TIVOLI

KARNEVALI TIVOLI ON AVATUD


Täna, küünlapäeval, Tartu Rahu aastapäeval ja Maarja puhastamise päeval ehk 02.02 avab Tenerife pealinnas Santa Cruzis väravad karnevali TIVOLI. Kohale on veditud 84 atraktsiooni, karussellidel ja okseratastel saab lustida kuni 18 veebruarini tööpäeviti kell 17-22 ja puhkepäeviti (k.a. karnevali päeval 13.02) kella 11-st südaööni.    

KONSUL TENERIFEL


Et huvilisi polnud piisavalt, siis kevadel 2018 konsul kahjuks Tenerifele ei tule. .

Wris reisibürood

KOMPASSI EKSKURSIOONID NÜÜD
WRISI REISIBÜROODEST ÜLE EESTI

Meil on hea uudis neile, kes ennast online broneeringukeskkondades koduselt ei tunne või internetis maksta ei oska.
Kompassi ekskursioone saab nüüd soetada ka Wrisi reisibüroodest üle kogu Eesti.  

AVE NAHKURI SÜNNIPÄEV 19.01.2018

Alustame Tenerife Kompassis kell 16.00
Kõigepealt vaatame, kiidame ja isegi loeme Ave Nahkuri uut raamatut Meie Küla Eided La Gomeral.
Ei, tegelikult kõigepealt joome šampust ja vaat alles siis loeme raamatut.
Ei, kõigepealt joome šampust ja siis räägib Ave meile, kuidas tal siis nüüd selline raamat tuli.
Ja siis loeme raamatut ka ette.
Siis joome šampust.
Siis Ave kirjutab raamatutesse autogramme.
Siis sööme kooki.
Siis joome jälle šampust.
Ja nii edasi - sünnipäev ikkagi.
.

LA PALMALE VABATAHTLIKUKS!

Seiklejate Vennaskond on noorteorganisatsioon, mis loodi mitteformaalsel kujul juba aastal 2003, praeguseks on tegu MTÜ-ga. Aastatel 2004-2015 oleme korraldanud üheksa noortevahetust ja kaheksa koolitust Eestis ja viinud läbi mitmeid kohalikke üritusi. Oleme üks Eesti suurimaid saatvaid organisatsioone, saates aastas sadu noori ja noortega töötavaid inimesi noortevahetustesse ja koolitustele. Samuti oleme saatev organisatsioon EVS vabatahtlikele, meil on projekte nii Euroopas, Aasias kui Aafrikas.

Euroopa vabatahtlike teenistuse projektid Kanaari saartel, La Palmal:
Otsime EVS vabatahtlikke nelja erinevasse projekti Kanaari saartel, Hispaanias. Kõik teenistused kestavad 1. juuli 2018 - 1. mai 2019. Kokku on projektis 11 kohta (korraldaja valib kõikide riikide kandideerijate seast sobivad kandidaadid). Kandideerima on oodatud 18-30 aastased noored. Projektide kohta leiad lisainfot kõigi nelja projekti kandideerimisankeedist. Vabatahtlikule on tasuta majutus, toit, tegevused ja kindlustus. Lisaks igakuine taskuraha ning kaetakse ka sõidukulud olenevalt projektist kuni 820 € ulatuses. 

Volcán de Teno

Naviera Armase uusim katamaraan "Volcán de Teno" alustab regulaarseid reise Santa Cruz de Tenerife ja Las Palmas de Gran Canaria vahel teisipäevast ehk alates 26.12.2017. Varasema  neljatunnise loksumise asemel kimab uus laev ühest pealinnast teise pooleteise tunniga.

Uus katamaraan Tenerife ja Gran Canaria vahel

TULE ESITLUSELE JA AUTOGRAMMI SAAMA!

RAAMATU ESITLUS
TENERIFE KOMPASSIS 19.01.2018 
Kl. 16.00

„Kui me La Gomerale jõudsime, oli siinkandis klähvimist jube palju, eriti öösiti. Meil oli tunne, et ka meie hakkame täiesti kanaarikoerastuma, sest naabritädiga kokku oli meil mingil ajal kuus koera! Kui turistid majast möödusid, saatis neid koerteansambel. Imps tegi meie galeriile isegi uue sümboli, kanaari koera. Kanaari saared ju tähendavadki koerte saari. Imelik on see, et ka kohaliku televisiooni ilmatädid on natuke koera nägu – jumala lahe oleks, kui kanaari koer loekski hommikul telekast ilmateadet!“
Raamatut saab tellida Tenerifele ning 19.01.2018 
on kõigil tellijail võimalik tulla autorilt pühendust nõutama. 
 

Meie küla eided La Gomeral. Üks muhe reisiraamat
Kompassi veinikool ja salong reedeti

ANDRESEPÄEV SALONGIS 01.12

Kompassi veinikoolis jäkame guachinchede lainel ning maitseme kohalikku punast (Casa Lito guanchinchest Tacoronte piirkonnast) ning valget (Guachinche Casa Blanca 44 Abonast), magustoiduks traditsiooniliselt Afrutado.
Tapaste tutvustamisel jõuame 24.11 edasijõudnute sekka, kuna Raul valmistab meile meresoolaga serveeritud „beebipaprikaid“ ehk Pimientos de Padron`e.
01.12 tähistame (küll ühepäevase hilinemisega) üht tähtsaimat püha siinses pühakukalendris – Andresepäeva ning räägime selle tähpäevaga seotud traditsioonidest, millest tähtsaim ja (kuri)kuulsaim on Las Tablas de San Andrés ehk „verised vastlad Tenerife moodi“. Ning nagu pesueht kanaarid grillime Kompassi terrassil sel puhul kastaneid.  

MUST REEDE TENERIFEL

Lennud Helsingist edasi-tagasi alates €163
Kompassilt Musta Kassi kaart 
Majutust küsi Tenerife Siestast

PEETER OJA -

TELLI PEETER OJA
PÜHENDUSEGA RAAMAT

KLIIMAPAGULASE suurimad probleemid on teadagi igavus ning tegevusetus. Pikad ja tüütud päevad rannas palmi all vedeledes, end kordama kippuv papagoi õlal, liiv krigisemas hammaste all ja kokteilikõrs suus - mida kroonivad tüütud õhtud oma nüride kokteilipidude ja hommikuni kestvate ööklubides möllamistega. Et siis peale lühikest uinakut end hommikul taas koos papagoiga rannast leida. Masendavalt üksluine ja trööstitu.
Hea väljapääs sellest degenereerivast rattast oleks teadagi leida endale mingi tegevus – näiteks kirjutada raamat, aga või seegi nii lihne on. Kirjutaks ehk küll, kirjutaks isegi võib-olla mitu raamatut, aga – KUIDAS?
Peeter teab ja räägib Sulle ka.  

VÄGA KIIRE JA
VÄGA ARMAS


Laevakompanii „ARMAS“ paneb alates jõuludest 2017 käima uue kiirlaeva Santa Cruz de Tenerife ja Las Palmas de Gran Canaria vahel. Ultramoodne katamaraan mahutab ligi tuhat reisijat ja 290 sõiduautot, aluse nimeks sai Volcán de Teno ning kiiruseks lubatakse 38 sõlme, mis võimaldab ühest pealinnast teise kimada pooleteise tunniga. Bien!
.

Volcán de Teno
Käsitöö ja tänavatoidu festival Tenerifel

KÄSITÖÖ JA KIIRTOIT KANAARIPÄRASELT

Playa de Troya ees tänaval Avenida Rafael Puig Lluvina toimub viiendat korda käsitöö ja tänavatoidu laat. Tingel-tangel käib reedest pühapäevani (17-19 november 2017) kirjade järgi ennelõunast 22-ni, aga meie kogemus ütleb, et põhiline mäsu läheb lahti muidugi alles õhtuti - alates päikeseloojangust.

EKSKURSIOONID €12?

Kui põhjapoolkerale saabub sügis ning jahedamatel laiuskraadidel saab mahalangenud lehtedes sahistada, on Tenerifelgi omad sügisekuulutajad. Esimene märk sügisest on kohalikud (ja kanariseerunud saarele kolinutest) prouad, kes teavad, et oktoobri saabudes on neil konstitutsiooniline õigus hakata kandma saapaid. Ehk siis plätudes ja tihtigi palja ülakehaga (ma räägin siin valdavalt meesterahvastest) turistid vaheldumisi saabastes kohalikega. Sügis ju!
Teine eksimatu märk on kireva lehevaibana tänavapinke, müüriservi ja ka lihtsalt muruplatse kattev kiht reklaamvihikuid, millede kaantel Skandivaavia riikide lipud ning...

Madratsituurid - ekskursioonid alates € 12
EW 100 Tenerifel

EW 100 TENERIFEL 


Eestlased kogunevad Tenerifel ühise laua taha kodumaa sünnipäeva tähistama juba kümnendat korda ja juubeli puhul on tegemist ülekanaarilise peoga – kohale tulevad ka La Gomera ja Gran Canaria eestlased.
Pidu toimub Golf del Suri roheliste väljakute vahel restoranis Beer Trap 24.02.2018 algusega kell 19.00 

NAGU BUSSIPILET

Ryanairiga Riiast Tenerifele jaanuaris 2018 hinnad alates €34.97, veebruaris hinnad alates €72.43 

RIIA - TENERIFE € 34.97
Tenerife Kompassi lisatuur

KOMPASSIL LISATUUR 20.11.2017

Et 19.11 toimuv Kompassi saaretuur on sisuliselt välja müüdud, toimub 20.11.2017  (esmaspäeval) LISATUUR.   

FESTIVAL DE TENERIFE

Kõigi nende aastate jooksul pole ma kordagi kuulnud kurtmist, et Tenerife kultuurielu ülemäära kirev oleks. Üht-teist ja aeg-ajalt küll toimub (loomulikult peamiselt pealinnas ja ainult kohalikele suunatud reklaamiga). Seda tänuväärsem on, et La Laguna ja Santa Cruzi linnavalitsused on seljad kokku pannud ja korraldanud ürituste sarja, mille käigus on võimalik osa saada saarele imporditavate kunstimeistrite loomingust ooperist tsirkuseni. Pakutakse Fausti, sümfooniat, gospelit jne. Kultuurat tarnitakse 2017 aasta lõpuni ja kogu tingel-tangel toimub – arvasite ära! pealinnas ja La Lagunas.
Programmi vaatamiseks vajutage palun nuppu, mis viib teid festivali ingliskeelsele kodukale.

Tenerife Festival 2017
Arvutite ja elektroonika parandus Tenerifel

ARVUTI- JA MUU ELEKTROONIKA PARANDUS

Tenerife põhjakaldal, La Orotava äärelinnas tegutseb aastast 2017 eestimaine elektroonika-küberneetika-infotehnoloogia kõpitsemise värkstuba.

NORWEGIAN

Alates 09.10.2017 on Norwegianil Tenerifega seotud sihtkohtade kampaania. Hinnad alates: Barcelona €18.66, Madrid €27,66, London € 40,58, Helsinki €76,16.

Lennud Tenerifele
Norwegian Tenerifele

NORWEGIAN TULEB APPI

Et Ryanairi piloodid tahavad aina rohkem puhata ja mängida (teatavasti jäetakse ära kümneid lende päevas, et kandlega sinikotkastele puhkust anda), siis on odavlennufirma NORWEGIAN lahkesti nõus raianaatorite kundede meelepaha konverteerima turuosa hõivamiseks. Norrakad andsid nimelt teada, et soetavad juurde 32 tutikat lennukit ja muu hulgas käivad välja 500 000 ultrasoodsat piletit järgmiseks kevadeks muuhulgas ka Tenerifele. Põhja lennujaama lendab Norwegian Madridist ja Barcelonast, Reina Sofia ehk lõunalennujaama Málagast ja Bilbaost. Hoidke silm peal:

LENNUPILETID AL. €5

Canaryflyl käib septembri lõpuni kampaania, mille käigus pakutakse pileteid residentidele hinnaga alates €5 (!), turistid peavad välja käima neli korda rohkem ehk tervelt €20 saarte vahel lennates. 

Odavad piletid kanaari saarte vahel € 5

KUI KODUIGATSUS ÜLLATAMA PÄÄSEB

Tenerife lõunaosa „rahvus“köögist (fish&chips, pizza etc) on taas turvaline väljapääs. Kliimapagulaste ja teadlikumate turistide maitsemeeli hellitanud Marina on jälle põlle ette sidunud ja vaaritab kesk aurupilvi nüüd Kompassist kiviviske kaugusel, puhvetis nimega Blue Water (CC Puerto Coloni teisel korrusel).
Pelmeenile ja seljankale! Kardulasalatist ja kotletist rääkimata.  

9 EUROGA MANDRILT
TENERIFELE

Alates 10 septembrist 2017 alustab AirEuropa kampaania korras piletite müüki Mandri-Hispaaniast Kanaari saartele, sh Tenerifele. Piletite hinnaks lubatakse alates €39, lennuperiood on 11.09.2017 - 15.06.2018. Et kampaania ikka korralikult vungi sisse saaks, toimub perioodil 11.09-30.10 2017 eraldi kampaania nimega "Minimax", kus piiratud arvul pileteid müüakse maha hinnaga €9/suund.

AirEuropa lennud Tenerifele
Lennud Tenerifele Ryanair

RYANAIRIGA FRANKFURDIST

Alates 05.09 alustab Ryanair talvise hooaja lende Tenerife lõuna lennujaama (TFS), hinnad alates €28.99. Lennud toimuvad nii Hahnist (HHN) kui Frankfurt Internationalist (FRA). 

UUS BUSSILIIN JA
SOODSALT LENNUJAAMA

Alates septembrikuust 2017 avab kohalik bussifirma Titsa uue bussiliini numbriga 424, mis ühendab Los Cristianost saare lõunaosa teemaparkidega (Siam Park ja Aqualand), lisaks teeb peatused kaubanduskeskustes Siam Mall ja Gran Sur. Samuti tihendatakse graafikut liinil 450, mis ühendab Costa Adejet ja Los Cristianost Tenerife lõunalennujaama ehk Tenerife Suriga.
Kõik ikka turistide heaolu nimel.
Mitte taksojuhtide nörritamiseks, nagu nad ise näivad arvavat.

Bussiliiklus Tenerifel, Titsa
Laev ümber La Gomera Benchi Express

UUS LAEV GOMERAL

Septembrist saab San Sebastianist Playa Santiagosse ja Valle Gran Reysse ka laevaga. Kuuldavasti alustab uus liin 11 septembril, aktuaalse informatsiooni leiate Fred Olseni kodulehelt. 
Esialgsetel andmetel on graafik selline:
Valle Gran Resty: 06.30, 12.30, 17.00 
San Sebastianist: 10.45, 15.00, 21.00 
Playa de Santiago (San sebastiani): 07.20, 13.20, 17.50 
Playa de Santiago (V.G.R.-sse): 11.30, 15.40, 21.40
Pilet maksab Sebastianist V.G.R.-se €10 (residentidele €2,50) ja Playa Santiagosse €8 (residentidele €2,00)

"TERVISERÄNNAK"

“Terviserännak” on aktiivse puhkuse vormis laager keset kaunist Tenerife loodust. Meiega koos rändama on teretulnud kõik, kes tunnevad huvi puhkuse, tervise, selle loomise ning hoidmise vastu.
Terviselaager on suunatud nii Eestis kui ka mujal maailmas elavatele eestlastele. “Terviserännak” toimub 1- 8 novembril 2017 Tenerifel.
Majutamine Hacienda Cristoforo ökomajades, 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel mererannast.  

Terviselaager Tenerifel

EDASI-TAGASI
ALATES € 114.30

23.07.2017
Edasi-tagasi €103.64 Riiast Tenerife Lõuna lennujaama, kohapeal 9 päeva, 2017 novembris.

SIAM NIGHTS

13.07.2017
Juulis ja augustis on Siam Park kolmapäevast reedeni avatud ka hilisõhtuti ehk 20.00 kuni 00.00.
Kõik atraktsioonid töötavad ja pilet maksab sama palju kui päevalgi, samuti kehtib TWIN TICKET
Head lustimist!

uued lennud Tallinnast

UUED LENNUD TALLINNAST

12.07.2017
Alates 4. novembrist alustab EasyJet lendamist Tallinnast Berlin Schönefeldi lennujaama kahel korral nädalas.
Piletite hinnad algavad 19,50€.
Shönefeldist Tenerifele saab Easy Jeti, Ryanairi ja Norwegiani odavlendudega. 

TAKSO ÄPP TAXI1

11.07.2017
Alles see oli, kui me (end salamahti näpistades) teavitasime teid unenäolisest uudisest, et Tenerifel lasti käiku 39 tasuta Wi-Fit pritsivat tugijaama ja meil on jälle tehnoloogilisi uudiseid!
Sedakorda on tehnilise revolutsiooni võidumarss seotud taksondusega - nimelt teavitas Arona linnapea José Julián Mena Tenerifenosid ja saare külalisi uhkusest pakataval rinnal, et eile ehk 10.07.2017 lansseeriti Kanaari saartel Hispaania taksoäpp 1TAXI. Äpp võimaldab muuhulgas juba taksot tellides valida erinevate võimaluste vahel, nagu Taxi Grande (7-8 reisijakohta), liikumispuudega klientidele kohandatud sõiduvahend, lemmikloomad lubatud, kaardimakse võimalus (mis pole Tenerife taksodes sugugi enesestmõistetav, inglise keelt rääkiv (loe: pahatihti vaevu tönkav) juht etc.

takso tenerifel

WI-FI TENERIFEL

05.07.2017
USKUMATU ON (VIST) TEOKS SAANUD!
Juba paar aastat kohalikke ja teadlikumaid turiste ärevil hoidnud projekt, mille käigus saarevalitsus peamised turismipiirkonnad lubas tasuta Wi-Figa üle kallata, näikse olevat lõpusirgel ja XXI sajand koputab ka Tenerife uksele. Kellel võimalik, jagage palun kogemusi. 

tasuta wi-fi | internet Tenerifel

TRIP.EE SOOVITAB

30.04.2017
Trip. ee soovitab lende:
Hetkel leiad soodsaid lennupileteid Lufthansa ja Eurowingsiga Talinnast Tenerifele (TFS). Edasi- tagasi lennupiletid saadaval hinnaga al 238€! Saadaval ohtralt lennukuupäevi novembrist märtsini! Lennud minnes kahe ümberistumisega, tagasiteel ühe ümberistumisega Soodsad lennukuupäevad leiad hõlpsasti allolevate otselinkide kaudu või läbi momondo.

Trip.ee