UUDISED

2022

Tenerife uudised

Kadri Voorand ja Mihkel Mälgand esinevad Tenerifel.

Kanaari Jazzfestivali raames toimub Tenerifel kontsert pealinnas Santa Cruzis Candelaria väljakul (Plaza de la Candelaria) 16. juulil 2022 algusega 20:30. Kontsert on tasuta.

2021

Tenerife uudised

Eestlaste kokkusaamised La Pepas ja Vino Vidi Vici vinoteegis reedeõhtuti

Kole hakkab tasapisi mööda saama. Reedeõhtuti ootab La Pepa foodmarket eestlasi taas sumisema (ja vastu ööd laulma ja rõkkama) ning Vino Vidi Vici perenaine Merike teeb eestlastele sooduspakkumisi ning korraldab huvilistele kanaari veinide degusteerimisi "Viie veini mekkimine".
Nos vemos! 

2021

Tenerife uudised

LA GOMERA VILISTAJAD

Vaadatav Telia, Elisa ja videolink.ee filmivaatamise keskkondades.
"Suurem osa filmi sündmustikust toimub Bukaresti öistel tänavatel, kuid kelmiloo käimalükkav jõud tuleb just Kanaari saartelt, kus peakangelased oma kurikavalaid skeeme valmis mõtlevad.
Mõnusa suvise retrospioonikana, milles saab näha nii ilusad inimesi kui ka maalilisi võttepaiku, on "La Gomera vilistajad" igati kohane."

2021

Tenerife uudised

Tenerife sai esimese sihtkohana Euroopas
WHALE HERITAGE SITE sertifikaadi.

Seda võiks kohmakalt tõlkida kui pärandisse säästlikult suhtuvat ja hoolitsusega kohtlevat piirkonda. No kuidagi nii.
Põhimõtteliselt tähendab see seda, et just Tenerifel osatakse meie ookeanis elavatele sõpradele turiste näitamas käia nii, et vee-elukate elukvaliteet põrmugi ei kannata ja ilmselt on neil vahest isegi huvitav neid kahvanägusid vaadata - iseäranis neid, kes kuigivõrd merd ei kannata ja üle reelingu ripuvad.

2021

Tenerife uudised

Liiva- ja lillevaibad La Orotavas jäävad jälle ära kahjuks. 


Kogu lootus on nüüd 2022 aasta peal. 

2021

Tenerife uudised

TUTIKAS KIIRKATAMARAAN TENERIFE - GRAN CANARIA LIINIL

Santa Cruz de Tenerife ja Las Palmas de Gran Canaria vahel kurseerib nüüd laevakompanii ARMAS uhiuus katamaraan Volcán de Tagoro (nimetatud 2011-2012 El Hierro külje all tegutsenud veealuse vulkaani järgi). Uus laevuke on 111 meetrit pikk ja mahutab kokku 1184 reisijat, (sh äriklassis 155) ja 16 meeskonnaliiget. Autotekke on kaks, mahutavusega 215 autot ehk 595 liinimeetrit. Kiirust on katamaraanil 36 sõlme (66 km/h) ning ühest pealinnast teise jõuab nüüd pisut enam kui pooleteist tunniga, mis paneb ilmselt mitte ainult konkurendist reederi F. Olseni, vaid ka Kanaari saarte vahelist lennuliiklust opereerivate firmade bossid murelikult kukalt sügama. 

2021

Tenerife uudised

Masca kuristik taas matkajaile avatud.

Paraku mitte endises mahus ja endisel moel.

MASCA

2021

Tenerife uudised

FILM MANOLOST ETV-s.

Manolo Blahnik on maailma mõjukaim kingadisainer. Käsitöökunst on tema jaoks A ja O ning talle on tähtis, et tema disainitud kingad oleksid valmistatud käsitsi ja sajanditevanuste tööriistadega.

Sünnilt aga on Manolo pesueht kanaar - Santa Cruz de La Palmalt.
Dokumentaalfilm Manolost "Poiss, kes valmistas kingi sisalikele" on ETV2 eetris.

2021

Tenerife uudised

Eestis elav hispaanlane, Murciast pärit José Inestal Hernández lõi Tallinna klubi: 

soovisin paika, kus saaks end tunda nagu Hispaania kodus.
La Tarara on Hispaania klubi ja keeltekool Tallinnas, kus Hispaania ning Ladina-Ameerika kultuurist huvituvad inimesed saavad õppida hispaania keelt. Lisaks saab praktiseerida suulist kõnet vestlustundides ja vaba ajaga seotud eriüritustel.
La Tarara õpetajate emakeel on hispaania keel. Olgu teemaks kirjandus, ajalugu, kunst, muusika või “hispaania maitsed” – La Tarara on koht, kus inimestel lood ei saa kunagi otsa ja alati kõlab naer.

2019

Tenerife uudised

Olavi esitles Kuressaares ja Tallinnas "Minu Tenerifet".


Kuresaare ja Tallinna Rahva Raamatus toimus raamatu "Minu Tenerife - Kompassiga kliimapagulane" esitlus. Autoriga vestles Kuressaares „Minu Helsingi“ autor Tarmo Virki, Tallinnas küsis küsimusi "Minu Tenerife - noor pensionär" raamatu autor Mart Normet ning nii siin kui sealpool väinu sai proovida ehtsat kanaari barraquito't.

05.11.2022

Tenerifel tegelikult

Tenerifel tegelikult raamatuesitlus

Triin ja Henrik Raave esitlesid 04.11 Triinu raamatut "Tenerifel tegelikult" Vino Vidi Vici veinibaaris - kohas, kus reedeti kliimapagulased kokku saavad. 

Oma raamatu (autogrammiga!) saad tellida SIIT-KLIKI


TENERIFE EESTLASED e KLIIMAPAGULASED

19 november 2022

Sting Tenerifel | Tenerife Kompass

Juunis 2023 plaanib Sting anda kontserdid Tenerifel ja Gran Canarial

Hetkel rohkem teada ei olegi kui seda, et läbirääkimised käivad ja et Tenerifel on plaanis see kontsert korraldada mitte kohalikega asustatud pealinnas, vaid peamiselt turistidele ehitatud lõunarannikul ehk Costa Adejes. 
Iseenesest nutikas idee turistide saarele meelitamiseks, kuna mai ja juuni on Tenerifel suhteliselt hõredad. Juulikuust vallutavad Kanaari saared nii Hispaania mandriosast kui Itaaliast pärit rahvamassid, kes Lõuna-Euroopa üha lämmatavamaks muutuvate kuumalainete eest Atlandi hinguses varju otsivad. 
Foto: sting.com