MINU TENERIFE

NOOR PENSIONÄR.

Sa hoiad käes narkomaani ja prostituudi armastuslugu.

Narkomaan – see olen mina. Töönarkomaan, kes jõuab koju siis, kui pere magab.

Prostituut – see on Tenerife. Turistid käivad temast kiirelt üle, maksavad mõnu kinni ja lahkuvad.

Armastuslugu räägib sellest, kuidas otsustan pere kaasa võtta ja lennata pooleks aastaks enda ületöötanud keha ja vaimu palmi alla laadima.

Ees ootab saar, kus saab aasta ringi ookeanis ujuda, süüa värskeid apelsine, matkata ning päevad läbi mitte midagi teha. Kõlab nagu ideaalne puhkus? Kõlab, nagu sureksin seal igavusse!

Algab inimkatse: noor pensionär paradiisisaarel.


///


Kuivatame jalgu, ootame Olavit järele. Ta ei vaevu jalgu paljaks võtma – prauh, ja juba ta sumabki meie poole. Istume.

Ei tea kust ilmub välja kass. Keset eimidagit! Minu hinnangul pigem metsikult susisev hall kass tajub aga ära, et Olavi on absoluutne kassiinimene. Ja sellest saab alguse meie matka kõige romantilisem stseen. Olavi istub poolsurnuna kivi peal, kass süles pikutamas nagu vana sõber. Ilmselgelt toimub siin praegu energia ülekanne väiksemalt suuremale. Ma ei imestaks, kui pärast seda kohtumist oleksid Olavil põlved nii terved, et ülejäänud tee jookseks ta randa kõige otsemat teed – läbi kivide.

Kotist ilmuvad välja kodus valmis tehtud vorstisaiad. Ning loomulikult lähevad kõik vorstid Metsikule Kassile. Tänulikkus ja üksteisemõistmine on maksimumi peal.

Need, kes meist mööda lähevad, vaatavad meie kampa sellise näoga, nagu oleksime nende meelest kassi kodust matkale kaasa võtnud.

(jätkub raamatus)


///


Ma püüdsin juba Eestis välja mõelda süsteemi, kuidas Tenerifel internetiga käituda. Kuhu suunata töökirjad? Eraldi kataloogi loomulikult – kõik err.ee lõpuga aadressilt tulevad kirjad lendavad eraldi kausta, mida ma ei pea vaatama! Hoolimata sellest, et selle kõrval olev sulgudes number muudkui kutsuvalt suureneb... Kui sageli üldse meili vaadata? Üle päeva? No seni pole see mul õnnestunud – ikka päevas paar korda avan meilikasti, sest mine sa tea – äkki ma ikkagi olen asendamatu ja neil seal kaugel maal on mure, mida ma saan siit mängeldes lahendada! Pool aju saab tegelikult hästi aru, et lollakama mõtte peale on raske tulla. Aga teine pool töötab kupli all inertsist edasi „vanade reeglite järgi”: info, info, info!

Ma usun, et kõik me oleme tundnud teinekord seda tunnet, et vaat nüüd küll tahaks aju välja lülitada või sootuks pea otsast ära võtta, et rahu saada.

Äkki see interneti kadumine ongi hea?

(jätkub raamatus)


Katkendeid leiab veel Petrone Prindi leheküljelt