create own website

ÜHEPÄEVANE EKSKURSIOON LA GOMERA SAARELE

Buss + praam, lõunasöögi ja Silbo-showga (sisalduvad hinnas)
Saksa, inglise keeles: E,T,N,R.L vene keeles: K
Hind sisaldab: buss, praam, giid, lõunasöök, Silbo show
Online tehtud broneeringutel soodushind: - 10 EUR ehk €57 Kliki TOP10 

Kompassi pakutavad ekskursioonid on toimumisgarantiiga

Meil ei pruugita väljendit "kui saame grupi kokku". 

Kui Tenerife gabariite on eestlasele lihtne selgitada öeldes, et tegu on umbes Saaremaaga, siis kogu lõuna- ja läänerannikult kätte paistva La Gomera kohta võime rahulikult öelda, et see on Muhu. See ookeanist välja turritav saareke on läbimõõdult umbes 22 kilomeetrit ja kõrgeim tipp, Alto de Garajonay on 1487 meetrit üle ookeani pinna.

Nii, nagu Tenerifelgi on Gomeral kaks nägu: üks, mida näevad turistid, kes tulevad saarele enamasti üheks päevaks ja teine, mis saab tuttavaks vaid kohalikele või talvitujatele. Esimene neist on seotud Kolumbusega, kes siit uut maailma avastama ja hiljem kanda kinnitama startis ning tema dramaatilise armulooga, ilmakuulsa dinosauruste kaasaegse ehk reliktina UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud loorberimetsaga Garajonay rahvuspargis ning muidugi Silbo ehk vilekeelega, mis samuti UNESCO poolt vääristatud ja kaitstud.

See teine ja turisti eest varjatuks jääv kohalike Gomera aga peidab endas orgudes elavaid hipisid, kellede hulk kord aastas kümnekordistub, sest just siin peetakse üleilmseid kokkutulekuid, kus valdavalt hallipäiste ning krimpsus, kuid igirõõmsate osalejate jaoks Woodstock oli justkui eile ja kirbe kanepisuits hõljub kiudpilvedena nagu Avatari filmist pärit metsade kohal. Kohalike Gomera võõrustab muide Angela Merkelit, kes saab siin incognito ja ilmakärast äralõigatuna plätusid sahistada ja hommikul tee sisse sidrunit noppida otse aknast.

Merkelit näidata ei ole meie võimuses, loorberimetsa ja muid Gomera kenadusi aga küll.

Ekskursioon algab küllalt varakult, sest juba kella kaheksaks peab kõik see mees Los Cristianose sadamas olema.


NB! Ärge unustage isikut tõendavat dokumenti! Dokumendi numbrit on vaja juba ekskursiooni ostes, selline on praame opereeriva firma nõudmine ning ta omakorda täidab lihtsalt kohalikku seadust. Peaaegu alati kontrollitakse dokumente ka praamile minekul ja need, kellel pole ID kaarti või passi ette näidata, jäetakse lihtsalt maha.


Praam lahkub kella üheksa paiku, ülesõit kestab natuke üle tunni.


San Sebastián de La Gomeralt, saare pealinnast sõidame teel peatusi tehes Garajonay rahvusparki. Asuncióni kirik ja Hermitage San Sebastián, Mirador de las Carboneras ja loorberimetsad.

La Palmita kaudu sõidame alla väikesesse külla nimega Las Rosas, kus meid ootab lõunasöök ja seasamas demonstreeritakse meile Silbot ehk vilekeelt. Pärast lõunasööki jätkame edasi läbi Agulo ja La Castellana, tehes peatuse Hermiguas, oru põhjas lösutavas külakeses.

San Sebastiáni naastes jääb meil veel piisavalt aega, et ahnitseda suveniire ja vaadata üle Kolumbuse kaev ja maja, tema armukese maja etc.

Tagasi Los Cristianose sadamasse Tenerifel jõuame ca 18.15, misjärel teid jälle hotellidesse laiali veetakse.