ÜHEPÄEVANE EKSKURSIOON LA GOMERA SAARELE

Buss + praam, lõunasöögi ja Silbo-showga (sisalduvad hinnas)
Laevaga ARMAS | E, T, K inglise keeles | Hind sisaldab lõunasööki | 12+ €92, 2-11 a. €49, imik 0-1 €15,5
Laevaga F.OLSEN | N,R,L inglise keeles | Hind sisaldab lõunasööki | 12+ €93, 2-11 a. €62, imik 0-1 €15,5
Hind sisaldab sadamatasusid (€10.50/inimene, imikud kaasaarvatud)
Võrdluseks on kasulik tähele panna, et soodsaim praamipilet ilma autota reisijale maksab €70, autoga veelgi rohkem. 

NB! Ärge unustage isikut tõendavat dokumenti! Peaaegu alati kontrollitakse dokumente praamile minekul ja need, kellel pole ID kaarti või passi ette näidata, jäetakse lihtsalt maha.

Kui Tenerife gabariite on eestlasele lihtne selgitada öeldes, et tegu on umbes Saaremaaga, siis kogu lõuna- ja läänerannikult kätte paistva La Gomera kohta võime rahulikult öelda, et see on Muhu. See ookeanist välja turritav saareke on läbimõõdult umbes 22 kilomeetrit ja kõrgeim tipp, Alto de Garajonay on 1487 meetrit üle ookeani pinna.

Nii, nagu Tenerifelgi on Gomeral kaks nägu: üks, mida näevad turistid, kes tulevad saarele enamasti üheks päevaks ja teine, mis saab tuttavaks vaid kohalikele või talvitujatele. Esimene neist on seotud Kolumbusega, kes siit uut maailma avastama ja hiljem kanda kinnitama startis ning tema dramaatilise armulooga, ilmakuulsa dinosauruste kaasaegse ehk reliktina UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud loorberimetsaga Garajonay rahvuspargis ning muidugi Silbo ehk vilekeelega, mis samuti UNESCO poolt vääristatud ja kaitstud.

See teine ja turisti eest varjatuks jääv kohalike Gomera aga peidab endas orgudes elavaid hipisid, kellede hulk kord aastas kümnekordistub, sest just siin peetakse üleilmseid kokkutulekuid, kus valdavalt hallipäiste ning krimpsus, kuid igirõõmsate osalejate jaoks Woodstock oli justkui eile ja kirbe kanepisuits hõljub kiudpilvedena nagu Avatari filmist pärit metsade kohal. Kohalike Gomera võõrustab muide Angela Merkelit, kes saab siin incognito ja ilmakärast äralõigatuna plätudes randa kosserdada (ma olen näinud pilte) ja hommikul tee sisse sidrunit noppida otse aknast.

Merkelit näidata ei ole meie võimuses, loorberimetsa ja muid Gomera kenadusi aga küll.


Ekskursioon algab küllalt varakult, sest juba kella kaheksaks peab kõik see mees Los Cristianose sadamas olema.

Ekskursioon algab Los Cristianose sadamast parvlaeva Naviera Armas pardal, mis suundub saare Gomera pealinna San Sebastian de La Gomerasse.

Istume bussi, et külastada meie esimest peatust: Hermigua orgu.

Jätkame teekonda läbi La Palmita ja siseneme rahvusparki, et jõuda Agulo külla. Seal on teil aega lõunatada tüüpilises (Gomero) restoranis, mille käigus demonstreeritakse meile kuulsat vilekeelt silbot

Peale lõunasööki väisame Juego de Bolase külastuskeskust, mis asub samuti Agulos.

Sealt sõidame üles mäkke, Garajonay rahvusparki, loorberimetsa, tegu on looduskaitsealaga, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Seal teeme eripeatuse La Laguna Grande juures, kus saab uudistada kohta, kus väidetavalt saare iidsed nõiad kohtusid.

Tagasiteel teeme peatuse, et imetleda imposantset Roque de Agandot, muljetavaldavat ja järsku vulkaanilise laava moodustist. Lõpuks naaseme San Sebastiani, kus saate näha ajalooliste hoonete jäänuseid, mis on seotud Christopher Columbuse korduvate visiitidega La Gomerale enne Atlandi ookeanist ülesõitu Ameerika mandrile, nagu Torre del Conde ja La Casa de Colón.

Tagasi hotelli jõuate ca 18 - 18.30

KOMMENTAARID

Tänulikud reisisellid Tartust Ene &Jaak

Eile käisime abikaasaga La Gomeral. Täname Teneriifekompassi reisi korraldamise ja läbiviimise eest! Kõik sujus- algusest lõpuni! Gediminas on nähtus omaette. Kui ma kuulsin kolmekeelsest giidist ei tahtnud ma üldse sellele reisile minna. Olen osalenud kehval kahekeelsel reisil. See sõit oli giidi meistriklass! Inimene on selge diktsiooniga, iga sõna on kuulda, nagu õpetaja klassi ees! Jutt loogiline, asjakohane, parajasti doseeritud. Gediminasel on teadmised saare loodusest, ajaloost, majandusest ja oskus seda inmestele köitvalt edasi anda. Saime väga toreda saare tuuri.


Marika Mäeorg

Väga tore reis! Ilm super, Õnne Einer, Gediminas super! Aitäh Olavi Antons ja Tenerife Kompass! Aitäh toredatele reisikaaslastele!


Imbi Liisma

Suured tänud Sulle,Õnne! Oli tõesti väga vahva päev La Gomeral. Oli palju silmailu ja ka teadmisi saime palju juurde.😎


Rene Liisma

Oli tore päev La Gomeral, giid Õnne valgustas meid uute huvitavate teadmistega ja viis põnevatesse kohtadesse.


Tiiu Kirsimäe

Käisime giid Õnnega La Gomera tuuril. Suur aitäh, Õnne! Soovime Sulle edu ja jõudu, et veel paljud eestlased Sinu tööst rõõmu leiaksid. Väga mõnus kolmapäev oli.🙂


Jaanus Voll

Takkajärgi SUURED TÄNUD Kompassile ja Õnnele eelmise kolmapäeva, 19. veebruari Gomera tuuri eest !!! Saar näitas ennast väga äärmuslikult. Infot sai palju. "Nälg" sinna tagasi minna suur :) Minu viies Kanaari saar, mis taas täiesti oma näoga. Soovitan soojalt ;)


Tiina Heil 

La Gomera saar on väga ilus ja täiesti erinev Tenerifest. Kaunid vaated ja imeline unikaalne loodus on kohati lausa hingetuks võttev. Pole ime, et Kolumbus seal pikemalt peatus, enne kui Ameerikat avastama purjetas. Väga äge, et Tenerife Kompass alustas seal saaretuure ja olen ülimalt õnnelik, et sain osaleda esimesel eestikeelse giidiga tuuril. Jalutasin Muinasjutumetsas ja Udukuningriigis ja sain kuulata huvitavaid fakte saare kohta. Suured tänud ilusa päeva eest meie sümpaatsele giidile Õnnele ja muidugi Olavile! Soovitan soojalt osa võtta La Gomera tuurist - luba endale üks imeline päev!


Külli Matt

Ka ära käidud. Tore elamus vahelduseks!


Helle Pärnamaa

Tõesti tore reis oli ja vapustavalt kaunis saar ning väga hea giid Õnne! Aitäh!


Birgit Valgemäe

Täname giidi Õnnet meeldiva päeva eest La Gomeral.

Triin Rosenberg

Soovitan! Saar pakub silmailu ja Õnne Einer on nii armas giid!