Tenerife Kompass

KLUNKER KOMPASSI TERRASSIL

REEDETI 17 - 19

See ei ole Kompassi üritus, vaid teie kõigi oma. Kompassist saab toolid (niipaljukest, kui meil neid on) ja topsid (neid on varuga), ülejäänu võtavad osalejad ise kaasa. 
Oktoobrist aprilli lõpuni. 


Kuidas salongist klunker sai.
Ma ei suuda tegelikult meenutada, mis aastal see juhtus (ilmselt 2011), kui „vanas“ ehk Flamingos asunud Kompassis keset päist päeva puhtalt ettevaatamatusest turistide piiramisrõngasse jäänud staazhikas kliimapagulane Andres pidi neile kõik ära rääkima – kuidas ja millal Hispaaniasse kolis, miks ta kolis, millega tegeleb, kus ta ise poes käib ja mida sealt ostab ja kuhu kohalikud kõik turud ära on peitnud. Pluss veel paarsada küsimust. Ma vaatasin ja kuulasin seda pealt (sisimas kahjurõõm kaklemas kaastundega) ja selleks hetkeks, kui Andres ummisjalu pagema pääses, oli mul küpsenud suurepärane idee hakata reede õhtuti korraldama salonge - vabas vormis koosviibimisi, kus turistid ammutavad veinilonksude vahele infot otsesest allikast ja allikaiks on teised kliimapagulased ka, mitte mina üksi. Esimestel aastatel see idee ka toimis, siis väsisid kliimapagulased pidevast intervjueerimisest ära ja salongi kogunesid reedeti peamiselt turistid, mõnevõrra juba ka aasta-aastalt lisandunud põguspagulasi ehk talvitujaid. Kompassi Salongis on korraldatud veinide degusteerimisi, esitletud raamatuid ja tutvustatud kohalikku gastronoomiat etc, kuni see kõik ennast vaikselt ammendama hakkas. Või vähemasti nii mulle tundus ning (ise samal ajal reeturlikult Saaremaal kükitades) ma otsustasin 2019 aasta kevadel, et salongide aeg on ümber saanud. Ja andsin sellest ka laiemalt teada.  

Sügisel 2019 sain ma aru, et ma olin puusse pannud. Kuidas? Väga lihtsalt – kuigi salongide otsa saamine sai koguni raamatusse raiutud, olid hooaja alguses talvitujad (saarlastega eesotsas) ikkagi reede pärastlõunati platsis, veinid viksilt kaasa haaratud. Ja iga reedega sai rahvast aina rohkem. Ja olgu siis pealegi nii – oktoobrist aprilli lõpuni on eestlased oodatud reedeõhtuti kella viiest Kompassi terrassile pidama klunkrit ehk sissejuhatust nädalavahetusse. Et rüübata veini, imetleda La Gomera taha vajuvat päikeseketast ja lõbustada end ja klunkrikaaslasi.  

See ei ole Kompassi üritus, vaid teie kõigi oma. Kompassist saab toolid (niipaljukest, kui meil neid on) ja topsid (neid on varuga), ülejäänu võtavad osalejad ise kaasa.

Kohtumiseni, 

Olavi


Reedene klunker Kompassi Terrassil