Grand hotel Taoro ja Agatha Christie Tenerifel

Mida nad teile ei räägi (aga ei pruugi ka lihtsalt teada) on see, et kuigi krimiklassik broneeris endale toad 1927 aastal (ta reisis koos tütre ja guvernant-teenijannaga) terveks kuuks, lasi ta jalga peale esimest nädalat ja plagas Gran Canariale.


Aastal 1890 Puerto de la Cruzi kohal mäenõlval avatud Grand Hotel Taoro oli toona kogu Hispaania kõige uhkem ja suurem hotell üldse. Ehitatud sai ta silmas pidades jõukaid eurooplasi, kelle tervis perioodiliselt turgutust vajas. Taoro oli muide Orotava orus laiunud kuningriigi nimi, mille pealik Bencomo 400 aastat varem Acentejo esimeses lahingus (1494) Adelantado de Lugo sisuliselt kogu konkistadooride väe verest tühjaks laskis. Sajandi jooksul võõrustas Taoro siniverelisi ning kroonitud päid (Windsori hertsog, Edward VIII, Alfonso XIII, Kenti hertsog, Albert I jne), aga ka muidu kuulsaid inimesi – esimesena tulevad kohalikele tavaliselt keelele Churchilli ja Agatha Christie nimed. Mida nad teile ei räägi (aga ei pruugi ka lihtsalt teada) on see, et kuigi krimiklassik broneeris endale toad 1927 aastal (ta reisis koos tütre ja guvernant-teenijannaga) terveks kuuks, lasi ta jalga peale esimest nädalat ja plagas Gran Canariale. Põhjuseid oli kaks – rannas oli võimatu ujuma minna tänu suurtele lainetele ja kividele (Puerto oli siis veel kaluriküla ja randadest polnud haisugi) ja proua Agathat ajas ka see väga närvi, et alati lõunast pilvitama hakkas. Veebruarikuus põhjakaldal nii paraku käibki.

Sajandivahetuse paiku lõpetas Taoro hotellina tegutsemise, aga ärkab nüüd uuele elule – võimud korraldasid eduka konkursi pikaajalise investor-operaatori leidmiseks ja peale renoveerimistöid hakkab seal majutust ja kõike tänapäeva hotellide juurde kuuluvat pakkuma sama firma, kes läänekaldal luksusliku Abamaga opereerib. Sisse kühveldatavat esimese hooga ligi 30 miljonit eurot.