Kui Tenerife sai oma elektri laevalt.

Laev remonditi Antwerpenis ja ehitati ümber ujuvaks elektrigeneraatoriks ning sellisena müüdi 1949 hispaanlastele, kes ta 1962 aastal Santa Cruz de Tenerifele ujutasid.


30. juunil 1943 lasti Hinghamis (Bostoni äärelinn) vette sajameetrine Buckley–klassi allveelaevahävitaja ja laevuke ristiti nimega USS Oswald DE-71. Kevadel 1944 sai Oswaldist brittide kuningliku mereväe koosseisus HMS Affleck ning tema tähetund saabus 44 aasta juunis, kui ta Normandias liitlaste D-day dessanti turvas. Juulikuus 1944 sai Affleck sakslaste U-boadilt torpeedo saba alla ning tema sõdimised said sõditud. Laev remonditi Antwerpenis ja ehitati ümber ujuvaks elektrigeneraatoriks ning sellisena müüdi 1949 hispaanlastele, kes ta 1962 aastal Santa Cruz de Tenerifele ujutasid ja sadama lõunakai äärde ankurdasid 11 aastaks - varustamaks elektriga suurt osa Tenerifest, sh kogu pealinna, teenides sellega ära hellitusnime „Nuestra Señora de la Luz“ (ehk Meie valguse emand või ema - eleker ja valgus on hispaania keeli mõlemad Luz).

12. mail 1973 pingestati Las Caletillasesse ehitatud soojuselektrijaamast tulevad liinid ja Valguse Ema viidi vaikselt Cadizi, kus temast mõne aja pärast uute laevade toormaterjal sai.